Prvý februárový víkend bude v meste pod Urpínom sprevádzať premenlivé počasie. Obloha bude spočiatku zamračená, no postupne sa vyjasní. Očakávať môžeme aj sneženie či dážď. V nedeľu sa ochladí.

Slovenský hydrometeorologický ústav vydal viaceré výstrahy aj pre banskobystrický okres. Ak sa chystáte na turistiku, dajte si pozor na silný vietor, pretože od piatka 13.00 h do noci zo soboty na nedeľu bude platiť výstraha 2. stupňa pred vetrom na horách, ktorý dosiahne miestami v nárazoch rýchlosť 38 až 44 m/s, čo predstavuje už silnú až mohutnú víchricu. Od piatkového poludnia do nedeľného rána bude v okrese platiť výstraha 1. stupňa pred snehovými jazykmi a závejmi. Do sobotného rána platí aj výstraha 1. stupňa pred snežením.

Piatok (3. 2.) začne pri teplotách vzduchu na úrovni -3 až -5 stupňov Celzia. Po celý deň bude zamračené, pričom už od dopoludňajších hodín môžeme očakávať vytrvalé sneženie, ku ktorému sa s postupným oteplením na 0 až +2 °C pridá aj dážď. Počas dňa bude fúkať len slabý premenlivý vietor. V piatok si treba dať pozor aj na poľadovicu, pred ktorou vydal SHMÚ výstrahu 1. stupňa platnú od 7.00 h do 17.00 h. Tvorba poľadovice sa v okrese očakáva ojedinele.

Sobota (4. 2.) prinesie čiastočné vyjasnenie oblohy, na ktorej bude badať už len miernu nízku oblačnosť. Poriadne nás prefúkne, keď sa rýchlosť severného vetra v nárazoch vyšplhá až k 18 m/s. V skorých ranných hodinách môžeme očakávať dážď so snehom, neskôr už len mierne snehové prehánky, ktoré majú popoludní ustúpiť, ale neskoro večer môže opäť trochu zasnežiť. Počas soboty sa bude postupne ochladzovať, a to od ranných 0 do večerných -4 až -6 °C.

Nedeľa (5. 2.) bude v Banskej Bystrici slnečná, avšak mrazivá. Teploty vzduchu sa z ranných -6 cez deň vyšplhajú len na -4 až -2 a večer poklesnú až k -10 stupňom Celzia. Z jasnej až polojasnej oblohy snežiť nemá.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v centre Banskej Bystrice a Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.