A je to tu. Definitívny koniec školského roka prináša na najbližšie dva letné mesiace veľa príležitostí kam vyraziť. Množstvo podujatí v Banskej Bystrici, ale aj široké okolie láka deti aj tých starších. Pozrite sa, čo nás čaká v najbližších dňoch.

BAR MUSCLE UP

13466007_926491417477516_1014562714401109122_nEuropa Shopping Center, piatok 1. júl o 13.-19. hod.

Príďte podporiť chalanov, ktorí chcú dosiahnuť slovenský rekord. Čakajú na vás rôzne súťaže o hodnotné ceny, vystúpenia a kopec adrenalínu a zábavy.

VIVAT VAKÁCIE

Zvolen – Zlatý potok, piatok 1. júl o 16. hod

Pozývame na podujatie Vivat vakácie, neformálne stretnutie Zlatopotočanov, poslancov za VMČ Zlatý potok, Lukové, Zolnú a Bakovu jamu s pestrým sprievodným programom, ktoré sa uskutoční v piatok popoludní v areáli 6. ZŠ. Vystúpia šermiari, sokoliari, STRED crew, kapela Countryči či „zlatopotocký klinec programu“ Robo Kajzer a Robert Meluš v programe „Sranda musí byť…“.

ZVOLENSKÝ VÝTVARNÝ SALÓN

Zvolen – Stará radnica, piatok 1. júl o 17. hod.

V piatok o 17. hod. sa na Starej radnici vo Zvolene uskutoční vernisáž výstavy výtvarníkov združenia ZVOLENSKÁ SEDMIČKA – ZVOLENSKÝ VÝTVARNÝ SALÓN. Výstava potrvá do 29.7.2016 a so svojou tvorbou sa na nej predstavia členovia združenia a ich hostia. Jedná sa už o 23. ročník tohto podujatia.

PREHLIADKA SYNAGÓGY

i_3870633Brezno – synagóga, piatok 1. júl o 18.-20. hod.

Prehliadka zrekonštruovanej židovskej pamiatky so sprievodcom, vstupné je dobrovoľné.

PODZEMNÍ

Polomka – kultúrny dom, piatok 1. júl o 19. hod.

Premiéra divadelnej hry v podaní divadelného ochotníckeho súboru FSk Brezinky Polomka.
Predpredaj vstupeniek – obecný úrad Polomka, vstupné je 1, 50 eur.

PODVEČERNÁ VYCHÁDZKA

Ľubietová – Náučný banský chodník na Podlipe, piatok 1. júl o 19. hod.

OZ Libetha pozýva dospelých aj deti na netradičnú podvečernú vychádzku osvetlenú svetlom kahancov, po Náučnom banskom chodníku na Podlipe, spojenú s premietaním umeleckého krátkeho filmu z tohto prostredia od Jakuba Valášeka „Vajatanie hory“.

DETI DEŤOM

i_3841882Námestie SNP, piatok 1. júl o 20. hod.

Deti zo sociálne znevýhodneného prostredia z tábora Patrika Hermana pozývajú všetky deti a ich rodičov z Banskej Bystrice a okolia prežiť spoločne rozprávkovú noc na Námestí SNP. Účinkuje Emma Drobná, Pavol Kovalíček, Lukáš Adamec. Moderuje Patrik Herman. Po koncerte premietanie kinohitu Pat a Mat vo filme.

ŠANGO

Brezno – Bombura klub, piatok 1. júl o 20. hod.

Poprední predstavitelia poľskej world music v neďalekom Breznianskom klube.

PIATKOVÝ KONCERT NA NÁMESTÍ

Brezno – námestie, piatok 1. júl o 20.30 hod.

Breznianske kultúrne leto. V piatok na námestí vystúpi FS Mostár – piesne a tance z Horehronia, ale aj iných regiónov Slovenska a známa slovenská etno-folk kapela Buchajtramka – ľudové piesne v originálnej interpretácii.

TURISTIKA S KST TJ VATRA BANSKÁ BYSTRICA: NÍZKE TATRY – MALÝ SALATÍN

Parkovisko pri VÚB banke – Námestie Slobody, sobota 2. júl o 6.50 hod.

Klub slovenských turistov TJ VATRA Banská Bystrica vás pozýva na turistickú akciu do Nízkych Tatier. Zraz o 6.50 hod. na parkovisku pred VÚB a odchod o 7. hod. Turistika na trase Vyšný Sliač –Sliačska Magura – Malý Salatín (1444 m) – Úplazy – Bohúňovo – Ludrová (17 km, 6 hod.).Trasa je stredne náročná..

TURISTIKA S KST LOKOMOTÍVA: NÍZKE TATRY – BEŇUŠKA

lokomotívaDočasná autobusová stanica, sobota 2. júl o 7.15 hod.

Klub slovenských turistov Lokomotíva Banská Bystrica vás pozýva na júlovú turistiku do Nízkych Tatier. Turistika na trase Čertovica – sedlo za Lenivou – Beňuška – Braväcovo – Beňuš. Prevýšenie: 344 m (nadol 1042 m), 12 km, 4 h, stredne náročné. Odchod o 7.15 hod. z AS smer Brezno. Vedúci je Daniel Manduch.

TURISTIKA S KST VIBRAMA MALACHOV: MURÁNSKA PLANINA

Banská Bystrica, sobota 2. júl

KST Vibrama Malachov vás pozýva na turistickú akciu. Turistika na trase Tisovec, Teplica ztz 02:05 – Tisovská poľana 01:00 – Klenovská poľana 01:15 – Sedlo Babiná mtz 00:25 – Cabanovo 01:00 – Rejkovo 00:40 – Tisovec. Čas chôdze je 6.40 hod. Oblasť Tisovca zahrňuje v sebe strednú časť Slovenského rudohoria spolu s Muránskou planinou. Na severe je ohraničená riekou Hron, ktorá tečie smerom na západ. Na juh odvádzajú vody opisovanej oblasti rovnomernými dolinami riečky Rimava a Muránka.Územnopoliticky oblasť leží na rozhraní dvoch krajov a troch okresov. Tisovec patrí do kraja Banskobystrického, okresu Rimavská Sobota. Oblasť Muránskej planiny a tým aj Tisovec a jeho okolie je zaujímavé nielen svojou geologickou stavbou, rôznymi typmi hornín a nerastov, ale krasovou oblasťou, ktorá je charakteristickým geologickým javom Muránskej planiny a okolia Tisovca.

BUĎ FIT, NIELEN IT

Zvolen – Baková jama, sobota 2. júl o 9. hod.

Zvolenská bežecká liga a jazdecký klub ISOKMAN pozývajú na ďalší zo svojich behov s názvom Buď FIT, nielen IT, ktorý sa uskutoční 2. júla na Bakovej jame. 3. ročník tohto podujatia vypukne v doobedných hodinách. Viac na portáli ZVonline.sk.

INLINE DNI V EURÓPE

i_3864426Europa Shopping center,  sobota 2. júl až sobota 16. júl

Zapoj sa do pelotónu inline korčuliarov počas júla a augusta a uži si jazdu naprieč našou krásnou Banskou Bystricou. Registrujte sa vopred a získaj registračný balíček – tričko, občerstvenie, reflexnú pásku a inline pas, vďaka ktorému môžete vyhrať ceny v hodnote viac ako 1.500 €. Registrácia osobne v deň konania inline jazdy od 16.00 na priestranstve pred Europa SC alebo online cez formulár. Registrácia je zdarma. Viac sa dočítate v našom staršom článku.

WUSHU FESTIVAL 2016

Donovaly – dedinka Habakuky, sobota 2. júl o 10. hod. a nedeľa 3. júl o 10. hod.

Príďte do rozprávkovej dedinky Habakuky, v sobotu a v nedeľu si tu môžete pozrieť exhibičné vystúpenia, kontaktné zápasy i atraktívne zostavy so zbraňami. Vstup je voľný.

DUATLON – 0. ROČNÍK

indexSelce – Fuggerov dvor – Selčiansky diel, sobota 2. júl o 10. hod.

Hotel Fuggerov dvor, OZ Biela stopa a obec Selce vás pozýva na preteky v behu a v jazde na bicykli túto sobotu.

HOREHRONSKÝ KOTLÍK

Podbrezová – sídlisko Štiavnička, sobota 2. júl o 10. hod.

V poradí už piaty ročník súťaže vo varení kotlíkového guľášu.

OTVORENIE LETNEJ KÚPEĽNEJ SEZÓNY 2016

Brusno – kúpele, sobota 2. júl o 10. hod.

Bohatý kultúrny a zábavný program pre deti aj dospelých, jarmok ľudových výrobkov, ochutnávka tradičného jedla, predvádzanie a predaj ľudových výrobkov, súťaž vo varení halušiek, vystúpenia folklórnych súborov, prehliadka kúpeľov. Vstup voľný.

O PUTOVNÝ POHÁR MICHALA OCEĽA

Polomka,  sobota 2. júl o 14. hod.

Už 4. ročník memoriálu Michala Oceľa. Uvidíte súťaž mladých hasičov, mini železný hasič, ukážky hasiacich látok, ukážky prác záchranných zložiek, 2. kolo HHL, vystúpenie skupiny RETRO a začiatok nočnej súťaže.

PRIECHODSKÉ ROCKOVÉ SLÁVNOSTI 2016

Priechod – Futbalový štadión, sobota 2. júl o 14. – 23:59 hod.

Už pomaly každý rock sa koná príjemné popoludnie plné rocku v okolí malebnej prírody v dedinke Priechod pri Banskej Bystrici. Kapely, pivo a dobrà nàlada nesmú chýbať. V poradí 8.ročník a kapely ako EXVF, The Karnsteins, Kvet z Alokátu, Scarlet Wings, Orchester nového Primitívizmu a revival kapely Judas Priest-Astacus.

CESTA ROZPRÁVKOVÝM LESOM

Mýto pod Ďumbierom,  sobota 2. júl o 15. hod.

V Mýte pod Ďumbierom privítajú letné prázdniny rozprávkovým lesom a to pre všetkých od troch rokov do 99 rokov.

RegaleREGALE – INDIÁNKA

Klub 77,  sobota 2. júl o 19. hod.

Klub pozýva na koncert skupiny REGALE. Prvý koncert od dokončenia nahrávania albumu. Ako hosť kapely je Indiánka.

LETNÉ KINO – PADESÁTKA

Brezno – mestský park,  sobota 2. júl o 21. hod.

V rámci Breznianskeho kultúrneho leta bude premietaný film Padesátka. Je to komédia z minulého roku. Dozviete sa, že čo sa stane na horách, zostane na horách.

FUTBALOVÝ TURNAJ PRI PRÍLEŽITOSTI 5. VÝROČIA VYBUDOVANIA IHRISKA S UMELOU TRÁVOU

Sásová – Ihrisko pri opornom múre na Rudohorskej ul.,  nedeľa 3. júl o 9. hod.

i_3861197V Sásovej sa uskutoční futbalový turnaj pri príležitosti oslavy 5. výročia vybudovania ihriska s umelou trávou v srdci sídliska. Okrem športu si môžete pochutnať aj na guľáši. Podujatie moderuje Ján Haruštiak.

NEDEĽNÉ TVORIVÉ DIELNE PRE DETI

Tihányiovský kaštieľ, nedeľa 3. júl o 9. – 12. hod. a 13.–17. hod.

Tvorivé dielne s názvom Pozdrav z prázdnin s Lenkou. Čas prázdnin je vhodný aj na posielanie prázdninovej pošty. Svojich blízkych môžete prekvapiť originálnou pohľadnicou z našich dielní – plnou motýľov, kvetov, farebných a ligotavých ozdôbok vytvorenou podľa vašej fantázie. Vstupné je euro a päťdesiat centov.

CYKLISTICKÉ PRETEKY TOUR DE VOLCANO 2016 A VEĽKÁ CENA BCF

Banská Bystrica, nedeľa 3. júl  o 10.45 hod.

Vložené preteky Slovenského poháda mužov elite a juniorov s medzinárodnou účasťou v rámci 5. ročníka Tour de Volcano. Preteky jednotlivcov začnú na trati Banská Bystrica – Brezno – Lom nad Rimavicou – Hriňová – Skliarovo – Detva – Očová – H. Mičiná – Môlča – Banská Bystrica. Viac informácií nájdete v našom staršom príspevku…

NEDEĽNÉ TVORIVÉ DIELNE PRE DETI

Thurzov dom, nedeľa 3. júl o 14.–18. hod.

Tvorivé dielne s názvom Hrnčiari s Gabikou. Šikovnosť svojich prštekov si preveria a z hliny čarovné nádobky na ľudovú svadbu vyrobia. Vstupné je euro a päťdesiat centov.

TÁRAJKO A POPLETAJKA Z ROZPRÁVKY DO ROZPRÁVKY

Vígľaš – Hotel The Grand Vígľaš, nedeľa 3. júl o 16. hod.

Tárajko a Popletajka spolu s kamarátmi z rozprávok precestujú celý svet, len aby našli začarovanú kamarátku Pandu Vandu. Predstavenie bude plné zábavných situácii, pesničiek a tancov, ale najmä nových kamarátov z rozprávok, ktoré poznajú všetky deti. Môžete sa tešiť na stretnutie s Mimóňmi, so Shrekom, princeznou Sofiou, levom Alexom, kráľom Julienom, snehuliakom Olafom, Sidom z Doby Ľadovej a inými rozprávkovými postavičkami. Viac sa dočítate v našom staršom článku.