Aj keď v uplynulých dňoch ešte o sebe dala poriadne vedieť aj pani zima, jar už naplno avizujú minimálne typické jarné podujatia. Otvára sa poľnohospodárska, ale napríklad aj turistická sezóna. To všetko si môžete spríjemniť príjemnou hudbou, no a snáď aj oslavami majstrovského titulu, ale nepredbiehajme…

The Best of Pavol Hammel

Aula SZU, Bernoláková 8, piatok 21. apríl o 19.00 h

Významný slovenský spevák a skladateľ Pavol Hammel zavíta v apríli do Banskej Bystrice so svojimi najväčšími aj novými hitmi z posledného albumu Z pekla šťastie. Fanúšikovia sa tak môžu tešiť na nezabudnuteľné piesne akými sú Medulienka, Kamalásky, Cirkus leto, ZRPŠ alebo Učiteľka tanca.

Tradičná chuť Jari – Otváranie Bánoša

Areál Strednej odbornej školy, Pod bánošom 80, sobota 22. apríl o 10.00 h

Každoročné gastronomické podujatie spojené so slávnostným otvorením poľnohospodárskej sezóny. Aj tentokrát budú na tradičnom podujatí predstavené tie najlepšie farmárske produkty z kraja a jedlá charakteristické pre tunajšie regióne. Uvidíte výrobu pareníc, dozviete sa viac o včelárskych produktoch, ale aj o tom, ako sa starať o ovocné stromčeky. Okrem farmárskeho trhu uvidíte pri práci aj remeselníkov, živé drobné hospodárske zvieratká, pre deti bude medzi 11. – 13. hodinou možnosť jazdy na koníkoch. O dobrú náladu sa postará ľudová hudba Jána Maka, ale vystúpi napríklad aj detských folklórny súbor Radosť. Vstupné 1 €.

Otvorenie Turistickej  Sezóny 2017

Banská Bystrica, Hlavná železničná stanica, sobota 22. apríl o 8.25 h

Klub slovenských turistov Banská Bystrica – Kremnička pozýva na Otvorenie turistickej sezóny 2017 spojené s ľahkou poldennou túrou s dĺžkou 11,5 kilometra a prevýšením približne 600 metrov, s čistým časom chôdze do 4 hodín vo Veporských vrchoch. Účastníci absolvujú okruh z Chvatimechu cez Hronec  cez Jaminy po obľúbenom chodníku majstra Chudíka pod Hájny grúň a ku chatovej osade pred Osrblíma odtiaľ na hrončianske lúky pod Bernardín. Na turistickej chate symbolicky otvoria rozbiehajúcu sa sezónu spoločne s podbrezovskými turistami. Následne sa strmou zjazdovkou s najstaršou slovenskou lanovkou zíde späť na vlak do Chvatimechu.

Lubetha – zážitkový polokros

Chata Lubetha, Ľubietová, sobota 22. apríl od 10.45 h 

Bežecké podujatie Lubetha – zážitkový polokros pod záštitou Marathon BB Tour 2017.  Po januárovom Trojkráľovom behu ide o druhé tohtoročné podujatie v rámci Marathon BB Tour, ktoré má športovcov pripraviť na septembrový Banskobystrický maratón. Viac informácií nájdete v našom staršom príspevku.

V sobotu zážitkový polokros v Ľubietovskej doline v rámci Marathon BB Tour

BK ŠKP 08 BANSKÁ BYSTRICA – BAM POPRAD

Športová hala Dukla, Štiavničky, sobota 22. apríl o 18.00 h

Druhý zápas banskobystrických basketbalistiek v boji o 5. miesto v konečnej tabuľke basketbalovej extraligy žien. Vstupné 2 €, zľavnené vstupné 1 €.

Hokejové finále pred štadiónom – HC ’05 B. Bystrica vs. HK Nitra

Zimný štadión Banská Bystrica, Hronské predmestie 4, sobota 22. apríl o 18.00 h

Piaty zápas, ktorý pre banskobystrický klub môže znamenať prvú šancu na zisk historického titulu, je už beznádejne vypredaný. Pred štadiónom bude pre všetkých priaznivcov, ktorým sa lístok neušiel, pripravená veľkoplošná obrazovka. Klub navyše avizuje pre fanúšikov pred štadiónom aj občerstvenie zadarmo.

Druhá Ponická jarná 30-ka

Križovatka cesty č. I/66 pri vjazde do Slovenskej Ľupče, nedeľa 23. apríl o 8.15 h

Klub slovenských turistov Banská Bystrica – Kremnička pozýva na turistické podujatie 2. Ponická jarná 30-tka. Viac sa o podujatí dočítate v našom príspevku.

V nedeľu je tu opäť turistické podujatie Ponická jarná 30-tka

Batolárium

Bábkové Divadlo na Rázcestí, Skuteckého 14, nedeľa 23. apríl o 10.00 h

Najmladší divadelný projekt na Slovensku! Interaktívne predstavenie pre batoľatá od 10 mesiacov do 3 rokov a ich rodičov. Vstupné 3 €.

Dobrodružstvá Smelého Zemiaka

Bábkové Divadlo na Rázcestí, Skuteckého 14, nedeľa 23. apríl o 16.00 h

Ako si ich pamätá jedna zemiaková baba. Pre najmenších. Vstupné 3 €.

Aneta Langerová – Na Radosti

Robotnícky dom, Robotnícka 3, nedeľa 23. apríl o 18.00 h,

Koncertné turné k rovnomennému albumu s kapelou a sláčikovým triom. Koncert bude plný romantických príbehov, filmovej atmosféry a pesničkárskej sily. Vstupenky v cene 25 € sú ešte v predpredaji v sieti Ticketportal.