Klub turistov Banská Bystrica – Kremnička po roku znovu organizuje jarnú túru pod názvom Ponická jarná 30-tka. Druhý ročník turistického pochodu sa uskutoční v nedeľu 23. apríla od 8.15 hod.

Turisti budú môcť tento rok absolvovať trasu Slovenská Ľupča – Chotárne – Driekyňa – Pôlč – Stráž – Rušeňovo – sedlo pod Drienkom – Môlča – Stará kopa – Podryba – Banská Bystrica. Celková dĺžka trasy predstavuje 31 kilometrov. Tí, ktorí si budú chcieť uvedenú trasu skrátiť, je tu možnosť skrátenia v Ľubietovej, v Ponikách, v Môlči alebo v Hornej Mičinej. Na turistiku sa nikde netreba vopred registrovať ani prihlasovať.

Prechod trasy začne rozkvitnutou prírodou pod Ľupčianskym hradom. Súčasťou trasy bude aj viacero oddychov a chýbať nebude ani občerstvenie, ktoré turisti dostanú na zastávke v Môlči. Takmer polovica trasy vedie lúkami s krásnymi výhľadmi na ešte zasnežené Nízke Tatry. Vedúcim túry je Tomáš Trstenský.

Zraz turistov bude na križovatke cesty číslo I/66 pri vjazde do obce Slovenská Ľupča – cesta k mostu cez Hron. Pre dopravu z Banskej Bystrice organizátori turistom odporúčajú využiť spoje SAD Zvolen. Prvý z nich má odchod o 7.05 h, od Rooseveltovej nemocnice a druhý bude odchádzať z dočasnej autobusovej stanice o 7.30 hod.

Tí, ktorí by chceli využiť napríklad bezplatnú vlakovú dopravu, majú možnosť prísť na podujatie vlakom expres Hnilec, ktorý má odchod o 7.39 h, pričom pri tomto spojení bude potrebné v Medzibrode prestúpiť na osobný vlak z Brezna. Návrat domov je individuálny pre každého turistu.