Vítanie Mikuláša, ale aj koncert rapera Rytmusa. Tešiť sa ale môžete aj na Daru, ktorá bude hlavnou hviezdou trojdňových osláv desiateho výročia Europa Shopping Center.

Začína sa cesta Mikuláša

2_radvanMikuláš prichádza do Banskej Bystrice už v piatok, kedy sa ukáže deťom v Radvani a počas víkendu potom už aj na ďalších miestach. Podrobne sme jeho cestu spísali v našom staršom príspevku.

HC ’05 iClinic Banská Bystrica – HK Dukla Trenčín

Zimný štadión, Hronské predmestie 4, piatok 2. december o 17.30 h

Zápas základnej časti hokejovej Tipsport ligy. Vstupné od 3 do 6 eur.

Prvý deň osláv Europa SC

Europa Shopping Center, Na Troskách 25, piatok 2. december o 18.00 h

Europa Shopping Center Vás pozýva na trojdňové oslavy svojich 10. narodenín, ktoré budú bohaté. V piatok je program zahájený famóznym operným vystúpením Sinfonia Di Natale.

Prichádzame s koledou

Komorná sála SOS, Dolná 35, piatok 2. december o 18.00 h

Prvý Vianočný hudobný program sa Vám bude páčiť. Program si pre Vás pripravili Ľudová Hudba Borievka s predníkom Igorom Gašparom, Vladimír Homola, veronika Bodnáriková a ďaľší. Vstupné je 4 eur.

Adela Show: Večer o vzťahoch

Divadlo U Greškov, obec Tajov, piatok 2. december o 18.45 h

Známa moderátorka Adela Banášová spolu s uznávanou etikoterapeutkou Beatou Hlohovskou Vás príjemne-zábavnou formou ponoria do asi najviac riešenej témy vzťahy. Večer Vám spríjemní svojím spevom aj Janka Kozáková a Mukatado. Vstupenky sú vypredané.

Druhý deň osláv Europa SC

4_europa-bbEuropa Shopping Center, Na Troskách 25, sobota 3. december o 9.00 h

Sobotňajšie oslavy budú bohaté vďaka pestrému sprievodnému programu, inšpiratívne vďaka módnym a tanečným show, zábavné vďaka kúzelníkovi a hracím zónam, veľkolepé vďaka Dare Rolins a najsladšie vďaka narodeninovej torte.

Na Španiu Dolinu už prichádzajú Vianoce

Špania Dolina, Banícka Krčma, sobota 3. december o 10.00

Aj Špania Dolina má pre Vás bohatý program v podobe tvorivých dielní ako napríklad pečenie vianočných oblátok, výroba vianočných ozdôb a darčekov a ďalšie.O 16.30 sa rozsvieti vianočný stromček, príde aj Mikuláš s balíčkami a následne sa bude konať aj diskotéka pre deti aj s občerstvením.

Charitatívny mikulášsky beh

Europa Shopping Center, Na Troskách 25, sobota 3. december o 16.30 h

Tretí ročník charitatívneho mikulášskeho behu. Tento rok sa bude bežať pre podporu žien s onkologickým ochorením. Štartovné 10 eur. Viac sa dočítate v našom staršom príspevku.

Neobyčajný príbeh obuvníka Jakuba

Divadlo pod balkónom, Rudohorská ulica, sobota 3. december o 17.00 h

Krehký príbeh o obuvníkovi Jakubovi, ktorý zanevrel na celý svet. Jakub šije topánky, pracuje dlho do noci a žije len sám pre seba.

Iva Bittová a Mucha Quartet: Béla Bartók – slovenské spevy

iva-bittovaEvanjelický kostol, Lazovná ulica, sobota 3. december o 18.00 h

Fenomenálna speváčka a huslistka Iva Bittová vyráža na slovenské turné s mladým slovenským Mucha Quartetom, aby zoznámila svojich fanúšikov s pozoruhodným projektom, ktorý spracováva výsledky celoživotnej práce geniálneho skladateľa Bélu Bartóka. Vstupné 10 eur. O koncerte sme písali v staršom príspevku.

Aj muži majú svoje dni

Horná Mičiná, dom kultúry, sobota 3. december o 19.00 h

Nahliadnite za oponu večných mužských únikov a priblížení sa svetu žien a riešenia dilemy, či je lepšie byť s nimi alebo bez nich.  Rozohrané situácie prinesú množstvo zábavných momentov, nečakaných zvratov a zápletiek a možno aj odpoveď na otázku, či je vôbec možné žiť bez žien a ich večných mánií. Vstupné 13 eur.

Rytmus: Krst albumu – Krstný otec

Ministry of Fun, Na Troskách 25, sobota 3. december o 22.00 h

Raper Patrik Vrbovský, viac známy ako Rytmus, bude krstiť svoj nový album “Krstný otec” v troch slovenských mestách, vrátane Banskej Bystrice. Koncert začína o polnoci. Osobám mladším ako 16 rokov nie je vstup povolený.  Vstupné od 14 €.

Mikulášsky športový deň

i_4095135Športové gymnázium, Trieda SNP 54, nedeľa 4. december o 8.45 h

SportAnalytik je program určený deťom vo veku 5 – 15 rokov, ktorý formou jednoduchého testu rozozná ich športové predpoklady a odporučí im ten pravý šport. Cena je 33 eur a zahrňuje okrem bohatého športového programu aj pitie a zdravú desiatu.

Tretí deň osláv Europa SC

Europa Shopping Center, Na Troskách 25, nedeľa 4. december o 14.00 h

Oslavy vyvrcholia keď o 16.00 príde Mikuláš spolu aj so svojimi pomocníkmi a pomôžu rozsvietiť ten najkrajší vianočný ostrovček široko-ďaleko. Okrem Mikuláša je pre vás pripravený sprievodný program od 14.00 h.

BK ŠKP 08 Banská Bystrica – ŠBK Šamorín

Športová hala Dukla, Štiavničky, nedeľa 4. december o 18.00 h

Zápas basketbalovej extraligy žien. Vstupné 2 €, študenti a dôchodcovia 1 €.