V poradí už tretí adventný víkend nám prinesie množstvo kultúrnych zážitkov, spolu s Mikulášom rozsvietia posledné stromčeky, lákať budú divadlá, ale aj sympatické dámy z hudobného Bon Bon Trio priamo na Námestie SNP. 

Mikuláš na Fončorde

9_foncordaFončorda, Kyjevské námestie, piatok 9. december o 16.00 h

Príchod Mikuláša, anjela a čerta a rozsvietenie vianočného stromčeka na Fončorde. Na deti čakajú sladkosti a samozrejme aj zábavný program.

HC ’05 ICLINIC BANSKÁ BYSTRICA – HK NITRA

Zimný štadión, Hronské Predmestie 4, piatok 9. december o 17.30 h

Zápas základnej časti hokejovej Tipsport ligy. Vstupné od 3 do 6 eur.

Solamente Naturali Pastorella

Evanjelický kostol, Lazovná, piatok 9. december o 18.00 h

Možno Vás zaujme aj netradičný koncert na netradičnom mieste. Vianočnú hudbu v štýle osemnásteho až devätnásteho storočia Vám predstaví súbor Solamente Naturali. Vstupné 10 eur. Dôchodcovia a študenti 7eur.

Franz Lehár: Zem úsmevov

Štátna Opera, Národná 11, piatok 9. december o 18.30 h

Prvá premiéra romantickej operety v troch dejstvách uvádzanej v slovenskom jazyku. Vstupné 12 €.

Divadelné predstavenie:Chlieb s Maslom  

Tajov, Divadlo U Greškov, piatok 9. december o 18.45 h
Nádherný príbeh o živote troch pánov a ich “životných žien”. Do jedného bytu, kde žijú ako spolubývajúci herec s architektom, má prísť na oslavu manžel s manželkou. Normálna situácia by bola, pokiaľ by sa ten herec nezamiloval do manželky a ten manžel sa pred príchodom na oslavu s touto svojou manželkou nerozišiel. Vstupenky sú vypredané.

Koncert: Team revival Martin

Vianocne trhy, mikulas, Banskobystricke vianoce, Banska Bystrica 2016 | BBonline.sk, ZVonline.skBanská Bystrica, Námestie SNP, piatok 9. december o 19.00 h

Na námestí sa nám v rámci Banskobystrických Vianoc predstaví aj prvý revival skupiny Team a Paľa Haberu. Táto skupina sa skladá z piatich členov a odohrala už desiatky koncertov na Slovensku a v Čechách kde rozospievali, roztlieskali a roztancovali publikum nesmrteľnými hitmi skupiny Team.

Márnosť nad Márnosti

Divadlo Štúdio tanca, Komenského 12, piatok 9. a sobota 10. decembra o 19.00 h

Ako to už v Divadle Štúdio tanca býva, koniec roka je spojený so začiatkom niečoho nového. Do repertoáru divadla pribúda nová inscenácia Márnosť nad márnosti. Tú uvedú v piatok v premiére. Viac informácií v staršom článku.

Predvianočný turnaj o pohár Jozefa Vengloša

Športová hala Dukla, Štiavničky, sobota 10. december o 9.00 h

Športový klub Benecol a Lions klub Banská Bystrica Vás pozývajú na 23. ročník medzinárodného futbalového turnaja žiakov o Pohár Jozefa Vengloša. Viac v staršom článku…

Mikulášske popoludnie

Čierny Balog, Vydra, Hlavná 51, sobota 10. december o 14.00 h

Čaká Vás Mikulášsky balíček, koč, dobroty, punč, tvorivé aktivity a súťaže, diskotéka, kultúrny program, tombola, lampiónový sprievod a rozsvietenie stromčeka. Môžete si priniesť aj vlastné vlastoručne vyrobené ozdoby a pomôcť ozdobiť stromček. Vstupné 2,50 eur.

Koncert: Bon Bon trio

bon-bon-trioBanská Bystrica, Námeste SNP, sobota 10. december o 16.00 h

Program Banskobystrických Vianoc pokračuje aj v sobotu. Dievčenské hudobné zoskupenie, Bon Bon trio, hrá Paris city songs, piesne z parížskych kaviarní, plné emócií a silných melódii, ale aj svetové hity upravené do tejto podoby Édith Piaf, Beatles, Queen, Michael Jackson, Sting a mnoho ďalších.

Franz Lehár: Zem úsmevov

Štátna Opera, Národná 11, sobota 10. december o 18.30 h

Druhá premiéra romantickej operety v troch dejstvách uvádzanej v slovenskom jazyku. Vstupné 12 €. Štátna opera ešte predstavenie uvedie aj 30. a 31. decembra.

Adventný koncert Špeciál

Kostol sv. Jakuba v Jakube, nedeľa 11. december o 15.00 h

Na tretiu adventnú nedeľu Vás organizátori pozývajú do jubilujúceho chrámu sv. Jakuba v Jakube, ktorý si tento rok pripomína 500 rokov od svojej gotickej prestavby a už onedlho si pripomenie aj 750 rokov od svojho postavenia. Viac v našom staršom príspevku.

Mikuláš v Kúpeloch Brusno

Brusno, Liečebný dom Poľana, nedeľa 11. december o 15.30 h

Mikulášska zábava s príjemnou vianočnou atmosférou a malým občerstvením pre deti v cene vstupenky. Cena vstupného zahŕňa mikulášsky balíček, malé občerstvenie pre deti a  detskú diskotéku. Vstupné pre dieťa 7 eur, jeho súrodenec 6 eur a dospelý ako doprovod zdarma.

Bábkové divadlo na Rázcestí: Dobrú chuť vlk

Bábkové divadlo na Rázcestí, Skuteckého 14, nedeľa 11. december o 16.00 h

Rozprávka, ktorá odhalí, ako to dopadne, keď sa výchovy malého zajačika ujme starnúci uhundraný vlk. Hra významnej poľskej autorky Marty Guśniowskej, ktorá sa špecializuje na tvorbu pre deti a väčšina významnejších divadiel v Poľsku uvádza jej tituly pravidelne a s veľkým úspechom. V rozprávke sa narába s absurdnými zvratmi, nonsens je povýšený na tvorivý princíp. Vstupné 3,50 eur.

Vianočná Tržnica

Banská Bystrica, Námeste SNP, nedeľa 11. december o 16.00 h

Vianočnú atmosféru, v podaní Vianočnej tržnice, vám spestrí aj detský Folklórny súbor Radosť.

HC ’05 ICLINIC BANSKÁ BYSTRICA – HC KOŠICE

Zimný štadión, Hronské Predmestie 4, nedeľa 11. december o 17.30 h

Zápas základnej časti hokejovej Tipsport ligy. Vstupné od 3 do 6 eur.