Ako to už v Divadle Štúdio tanca býva, koniec roka je spojený so začiatkom niečoho nového. Do repertoáru divadla pribúda nová inscenácia Márnosť nad márnosti.

marnost-nad-marnosti_plagat

Zohraná skupina tvorcov, Matej Háasz a jeho hudobná kompozícia, kostýmový výtvarník Marek Gašpar Šafárik, Ján Čief s jeho svetelným dizajnom a choreografka Zuzana Ďuricová Hájková na čele tvorivého tímu, tentoraz vytvorila nezvyčajnú, troška dekadentnú skoro veselohru.

„Začnem sa zaoberať myšlienkami nad malou nevydarenou vecičkou, celkom malou, ako napríklad nechutne zaliata káva, zabudnutý USB kľúč, či splašené ráno doma, a skončím pri márnosti sveta. Ako keď začnete s dobrým predsavzatím utierať prach novou handrou a postupne s ňou skončíte na podlahe,“ opisuje autorka Zuzana Ďuricová Hájková každodenný boj s vlastnou márnosťou, ktorý bol podnetom na vznik inscenácie.

No aj na boj s veternými mlynmi sa dá nazerať s humorom a nadhľadom. Za každou našou snahou či neúspechom stojí množstvo odvedenej práce, ktorá nás formuje. Výsledok sa stáva opäť prachom, z ktorého vzišiel, no medzitým, v tom pominuteľnom stave existencie môže pre niekoho veľa znamenať. A preto, ak táto inscenácia rozosmeje či prinúti zamyslieť sa čo i len jedného diváka, môžeme s určitosťou tvrdiť, že nič nie je márnosť…

Príďte do Divadla Štúdio tanca zažiť jedinečnú atmosféru zrodu nového diela, ktoré je oslavou života so všetkými jeho márnosťami i márnivosťami.

Premiéra inscenácie Márnosť nad márnosti bude v piatok 9. a v sobotu 10. decembra, prvá repríza už v stredu 14. decembra, so začiatkom tradične o 19. hod.

Rezervácia a predpredaj vstupeniek je možný cez webovú stránku Divadla Štúdio tanca, na telefónnom čísle 0902 672 799 alebo emailom organizacne@studiotanca.sk.