Aj počas tohto roka organizátori pripravili ďalší ročník medzinárodného futbalového turnaja O pohár Jozefa Vengloša. Uskutoční sa túto sobotu, 10. decembra.

turnajDejiskom predvianočného turnaja bude opäť banskobystrická športová hala na Štiavničkách, kde si po roku znovu zmerajú svoje sily vo futbale viaceré žiacke tímy. Jednotlivé futbalové zápasy odštartujú o 9-tej hodine. Ukončenie podujatia je naplánované na 16.00 hod.

O pohár Jozefa Vengloša zabojujú Výber Stredoslovenského futbalového zväzu, Výber Východoslovenského futbalového zväzu, mladí hráči Sigmy Olomouc, FŠ Mareka Hamšíka Jupie, Dukly Banská Bystrica a Slovana Bratislava, ktorý na turnaj zavíta po devätnástich rokoch.

Pri zrode tohto obľúbeného športového podujatia stáli a dodnes aj stoja Peter Benedik a Štefan Zvala. Za uplynulých dvadsaťdva rokov, čo turnaj funguje, sa tu vystriedalo množstvo futbalových talentov. Organizátormi dvadsiateho tretieho ročníka sú tak ako po minulé roky, aj tento rok Športový klub Benecol a Lions klub Banská Bystrica.