Počas sviatočného víkendu, kedy si spomíname na svojich blízkych je pripravených menej akcii, no s Halloweenskymi večermi akoby sa vrece roztrhlo.

HEAVING EARTH A INÍ

Tartaros RC, piatok 30. október

Koncertný večer v rámci ktorého vystúpia kapely ako Heaving Earth, Elysium, Empyrion a The Infinite Within.

FUNKY JAM SESSION

Quentin Jazz Club, piatok 30. október

Fanúšikovia kvalitnej hudby a výtvarného umenia majú možnosť zažiť príjemný večer v novom podniku na Hornej ulici 12. Funky jam session pre milovníkov funky.

LAVAGANCE & ROUILLEUX

1897698_10203696956219194_2389437788219686344_nZáhrada CNK, piatok 30. október o 19. hod.

Dvojkoncert v Záhrade. Lavagance je slovenská indie popová skupina z Bratislavy. V ich hudbe sa často miešajú prvky popu, indie rocku a elektroniky. Vznikli v roku 2005 v Bratislave. Medzi najväčšie úspechy skupiny patrí hosťovanie na koncertných turné kapiel ako Duran Duran, Depeche Mode či Mando Diao. Rouilleux vytvoril v roku 2009 ako pôvodne jednočlenný projekt Luboš Rezek, keď sa rozpadla jeho kapela The Ruin Of Ruins. V súčasnej dobe sa zostava ustálila na triu Luboš Rezek (gitary, spev), Martin Sýkora (bass, beaty, syntetizátor) a Petr Vrba (bicie, perkusie, klarinet, trubka). Z premenlivého zvuku súhry dychov, syntetizátorov, gitár a bicích prekvapivo vyhupli neobyčajne vystavané piesne, ktoré s rozkošou pohltili inšpirácie od rockového noise až po folk. Vstupné je šesť eur, zľavnené vstupné je štyri eurá.

WWW.NARODNYCINTORIN.SK – 2. ČASŤ

t1_nc-2-0Aula SZU, piatok 30. október o 19. hod.

Divadelné predstavenie Slovenského komorného divadla z Martina. Druhá časť sitkomu nás opäť privedie na tajomné a magické miesto na martinskom cintoríne, kde skupina slávnych národovcov privítala martinskú primátorku Alenu. Podarí sa zobudiť Janka Francisciho a využiť jeho prirodzený šarm a krásu na ovplyvnenie primátorky v jej ťažkom rozhodovaní? Autor Róbert Mankovecký a Dodo Gombár, réžia – Dodo Gombár. Hrá Henrieta Jančišinová – Kolláriková, Zuzana Rohoňová, Nadežda Vladařová, Dano Heriban, Marek Geišberg, Karol Čičmanec, Ján Barto a Dominik Zaprihač. Predstavenie trvá 75 minút bez prestávky. Vstupné: 15 €. O predstavení sme viac písali v našom článku, ale aj rozhovore s herečkou Naďou Vladarovičovou.

ROCK NIGHT S RÁDIOM ROCKOVÁ REPUBLIKA

Klub 77, piatok 30. október o 20. hod.

Piatkový rockový večer v Klube 77 bude vložený do rúk kapelám Christmas a Mofokiller. Po koncertoch si ešte môžete zatancovať na rockotéke s Rasťom Očenášom.

M ÄKKEL Ä & OZZMOND

Cult Club, piatok 30. október o 20. hod.

Piatkový večer v Cult Clube pri dobrom pive bude patriť fínskym kapelám. Vstup voľný.

HALLOWEEN 2015

Monopol bar, piatok 30. október o 20.30 hod.

Tradičná halloweenska párty sa uskutoční v bystrickom monopol bare aj tento rok. Môžete sa tešiť na špeciálne cocktaily vytvorené len pre túto noc a zabojovať v súťaži o najlepšiu masku.

ROZHOVORY O KRÁSE VO VZŤAHU K UMENIU

Bethlenov dom, sobota 31. október o 13. hod.

Prednáška s diskusiou pre verejnosť na tému „rozhovory o kráse vo vzťahu k umeniu“. Prednáška je venovaná úvahám o kráse, estetike, vnímaní ako i otázkam týkajúcich sa zmyslu, podstaty a poslaniu umenia. Nachádzame v dielach súčasného výtvarného umenia „krásu“? Je vôbec podstatná pri vnímaní umeleckého diela? Aké sú naše kritéria toho aby sme povedali, že toto je kvalitné umenie? Musí byť dobré umenie aj krásne? Aký je ideál dnešnej krásy? Čo znamenajú pojmy estetická a umelecká krása? Môže nám súčasné umenie ešte niečo nové ponúknuť? Akými spôsobmi môžeme na umenie nazerať?..  Na všetky tieto rozmanité otázky sa budeme snažiť zodpovedať a následne demonštrovať na vybraných dielach zo slovenského a svetového výtvarného umenia. Súčasťou prednášky bude tiež otvorená  diskusia a pripravené interaktívne tvorivé aktivity. Prednáška je vhodná pre dospelých, študentov a rodiny s deťmi od 10 rokov. Vstupné: 3 € dospelí / 1,50 € deti, žiaci, dôchodcovia / ZŤP zdarma.

POŠLI ODKAZ DO NEBA

Revišťské Podzámčie, sobota 31. október o 13. hod.

Pre všetkých, ktorí sa nestihli rozlúčiť, ktorí sa nestihli poďakovať, pre tých, ktorí majú nesplnené želanie, pre tých, ktorí majú srdečný odkaz pre blížneho. Príďte v sobotu k Drevenici Revište a spolu sa pokúsime o zápis do Slovenských rekordov. Pomocou héliového balóna sa môže do snáh zapojiť každý a zároveň tak poslať do diaľav – snáď až do neba svoje prianie, pozdrav či poďakovanie blížnemu. Môžete si tak splniť to, čo ste nestihli alebo na čo možno ešte nemáte odvahu. Tešiť sa môžete aj na hromadnú selfie účastníkov rekordu Vírnikom Xenon XL z oblohy. Vstup zdarma, balón si viete zakúpiť na mieste za symbolické jedno euro.

BK ŠKP 08 BANSKÁ BYSTRICA – BAM POPRAD

ez_bb-pp_311015Športová hala Štiavničky, sobota 31. október o 18. hod.

Zápas ženskej basketbalovej extraligy BK ŠKP 08 Banská Bystrica – BAM Poprad v športovej hale na Štiavničkách. Vstupné pre dospelých dve eurá, študenti a dôchodcovia jedno euro.

HALLOWEENSKY BÁL

Malachov – Kultúrny dom, sobota 31. október o 18. hod.

Úplne  1. ročník malachovského Halloweenskeho bálu v sále Kultúrneho domu v Malachove. Cena vstupenky je 25 eur, v cene je predjedlo, polievka, hlavné jedlo, alko a nealko nápoje, káva, drobné občerstvenie a kapustnica.

TIRISH HALLOWEEN PARTY

Tirish Pub, sobota 31. október o 18. hod.

Tirish klub  nadväzuje na Tartaros-ovú úspešnú akciu plnú rôznych zombických a pekelných masiek ala Tartaros. Každý účastník v maske získa privítací drink zdarma. Súťažiť sa bude o najkrajšiu masku a najoriginálnejšiu masku.

podlaviceFUNKY HALLOWEEN

Grill Bar Podlavice, sobota 31. október o 19. hod.

Príďte sa zabaviť na originál halloweenskú retro diskotéku v maskách vo funky štýle.

THE DISEASE A INÍ

Tartaros RC, sobota 31. október

Ďalší večer v Tartarose bude patriť vystúpenia kapiel The Disease, Pokerface a Thrashred.

HALLOWEEN PARTY

Klub 77, sobota 31. október o 20. hod

Ďalšia skvelá maškarná párty v kostýmoch z dielne Rosey Boletus.

KLUBOVŇÁCKY „HELOUÍN“

BB Klubovňa, sobota 31. október o 20. hod.

Ďalší skvelý večer v Banskobystrickej Klubovni. Vstup voľný.

DVE ROZPRÁVKY NA BRUŠKU

Bábkové divadlo na rázcestí, nedeľa 1. november o 16. hod.

Predstavenie Dve rozprávky na brušku: O Jurkovi s kozou a o Dobromilovi a Lenimírovi. Klasická rozprávka v tradično-netradičnom spracovaní. Pre deti od 3 rokov. Už sú vrátka dokorán? A ak áno, tak dosť ruchu. Máme obidve na bruchu… Koho? No predsa tie rozprávky, čo čakajú za oponou! Vstupné: 3,50, predpredaj 3 eurá.

LAMPIÓNOVÝ SPRIEVOD

Múzeum SNP, nedeľa 1. november o 17.30 – 18.15 hod.

Lampiónový sprievod mysterióznymi uličkami mesta po zotmení pre malých i veľkých. Svetlonos zvestuje koniec leta a začiatok vlády zimy. Kto nemá lampión, môže si ho zakúpiť priamo na mieste za 4EUR, stačí priniesť čajovú sviečku. Štartujeme z parkoviska pred múzeom SNP (pri lietadle). Aktuálne informácie o podujatí sledujte na facebooku.