Poznáme ju z televíznych seriálov, no vidieť sme ju mohli aj začiatkom tohto roka v Banskej Bystrici v predstavení Slovenského komorného divadla www.narodnycintorin.sk.

narodny_cintorinHerečka Naďa Vladařová. Účinkovala v seriáloch Aféry, Tajné životy či Panelák, kde hrala Simonu, manželku Stana Slušného (Michal Hudák), v seriáli Pod povrchom to bola postava milenky Adama (Marko Igonda). Byť herečkou si zaumienila, keď ju nevzali na Vysokú školu múzických umení a herectvo potom vyštudovala na banskobystrickej Akadémii umení. Jej domovskou divadelnou scénou je už niekoľko rokov (od roku 2008) martinské Slovenské komorné divadlo (SKD), kde hrá vo viacerých predstaveniach. Okrem iných aj v už spomenutom www.narodnycintorin.sk, v ktorom stvárňuje postavu Primátorky mesta Martin. Tento divadelný sitcom má už päť pokračovaní. Občianske združenie VIS VERBI všetky postupne uvedie aj v Banskej Bystrici, na pódiu Ivana Palúcha v Aule Slovenskej zdravotníckej univerzity. S druhou časťou sa SKD Banskobystričanom predstaví už zanedlho, 30. októbra.

Naďou Vladařovou hovoríme o „národnom cintoríne“, ale nielen o ňom.

Je postava Primátorky v sitkome www.narodnycintorin.sk pre vás niečím výnimočnejšia ako iné?

Samozrejme. Môže sa predsa rozprávať s mŕtvymi…

V tejto hre sa na pódiu sa stretáte s významnými, ale tak trochu zabudnutými slovenskými osobnosťami. S kým z nich by ste sa chceli stretnúť v reálnom živote?

No predsa s mojimi dievčatami Aničkou Jurkovičovou, Elenkou Maróthy Šoltésovou a Hankou Meličkovou. „Kávičku by sme si urobili, cigaretku ušúľali“… a dobre by sme pokecali o babských veciach.

Viete si predstaviť, že by ste boli primátorkou? Keď už, tak v ktorom meste?

No to by dopadlo! Bohužiaľ, vlohy po mojej mame, ktorá je dlhé roky starostkou v Maduniciach a ktorú za to nesmierne obdivujem a úprimne si vážim, som nezdedila. Bohužiaľ, alebo našťastie. Pretože okrem nadšenia, nadania, záujmu ale v prvom rade vzdelania a schopnosťou byť odborníkom asi vo všetkých odvetviach, si táto práca vyžaduje aj pevné nervy. A keďže v tom mám značné rezervy rada ušetrím nejakej dedine či mestu kopu trápenia.

Ako grófka Filipovna v poviedke Guvernantka
Ako grófka Filipovna v poviedke Guvernantka.

Z Maduníc pochádzate, prežili ste tam detstvo. Keď si naň spomeniete, čo sa vám vybaví ako prvé?

Mama. Tatino, sestra, brat, mastný chlieb s cibuľou, rozbité koleno, štrkovcové jazerá, ale hlavne moja milovaná rovina. Všade, kam len oko dovidí.

A spomeniete si aj na to, kedy ste si zaumienili byť herečkou?

Úplne presne. Keď ma nevzali na Vysokú školu múzických umení…

Aká bola vaša prvá herecká rola?

Bolo to na gymnáziu, v autorskej hre Paľa Michalku. A keďže sme to hrali iba raz, spomínam si len, ako sme sa polonahí bozkávali na javisku so spolužiakom a moji rodičia sa na to museli pozerať z tretieho radu. No, nemali to so mnou jednoduché…

V ktorých predstaveniach Slovenského komorného divadla v súčasnosti hráte?

Najviac je, samozrejme, „cintorínov“. Máme už päť dielov a keďže sa tešia obľube divákov, hrávame ich často. Na konci minulej sezóny sme odpremiérovali hru Mŕtvi to vidia inak a už teraz dávam do pozornosti Žo Langerovú, ktorá bude mať premiéru 6. novembra. A, pravdaže, rozprávky. Jednu o Koze rohatej práve pripravujeme v bratislavskom Mestskom divadle P. O. Hviezdoslava. (Premiéra rozprávky je 24. októbra a už je vypredané! pozn. red.)

Zahrali ste si aj v televíznych sitcomoch, v seriáloch Pod povrchom, Panelák a ďalších. Páčila sa vám práca v televízii?

Áno, páčila. Momentálne síce netočím, ale keby niečo nové prišlo, neváham. Táto práca ma jednoducho baví.

S Michalom Hudákom v PanelákuZa partnerov v týchto seriáloch ste mali Marka Igondu a Michala Hudáka. Boli zábavní?

Na partnerov som mala veľké šťastie. Obaja sú veľkí profíci, šarmantní a vtipní. A hlavne, viete si predstaviť nudu s Hudákom? Ja nie.

Je niečo, čo vás spája s Banskou Bystricou?

Akadémia umení. Tu som vyštudovala herectvo, stala sa samostatnou a stretla Jozefa Adamoviča. Posielam mu pozdrav do neba…

Súťaž o vstupenky

V spolupráci OZ VIS VERBI sme pre vás pripravili súťaž o vstupenky na predstavenie druhej časti divadelného sitcomu www.narodnycintorin.sk, ktoré sa uskutoční v piatok 30. októbra o 19. hod. v Aule SZU v Banskej Bystrici.

Druhá časť sitcomu divákov opäť privedie na tajomné a magické miesto, na martinský cintorín, kde skupina slávnych národovcov privítala martinskú primátorku Alenu. Podarí sa zobudiť Janka Francisciho a využiť jeho prirodzený šarm a krásu na ovplyvnenie primátorky v jej ťažkom rozhodovaní?

Do žrebovania o dve vstupenky zaradíme všetkých, ktorí do nedele 25. októbra vyplnia a odošlú súťažný formulár a zároveň v ňom odpovedia na otázku: Kde sa odohráva dej divadelného sitcomu www.narodnycintorin.sk?

Súťaž je ukončená. Výhercom sa stal Michael Mikuláš.