Narodny cintorinBanskobystrické Občianske združenie VIS VERBI, ktoré okrem iného spolupracovalo na realizácii opery Nabucco na Amfiteátri Paľa Bielika, sa opäť chystá potešiť milovníkov divadla.

Koncom októbra uvedie OZ Vis Verbi v Banskej Bystrici Slovenské komorné divadlo (SKD) z Martina s druhým pokračovaním inscenácie www.narodnycintorin.sk. Tí, ktorí vo februári tohto roku videli prvú časť tejto bláznivej komédie, si ani druhú časť zrejme nenechajú ujsť. Divadelný sitkom Doda Gombára má v súčasnosti už päť pokračovaní a u divákov je veľmi obľúbený. OZ VIS VERBI predstaví Banskobystričanom postupne všetky.

Prvá časť sitkomu www.narodnycintorin.sk sa odohrávala na Národnom cintoríne v Martine, kde sa stretli na poslednom odpočinku najväčšie osobnosti nášho národného života, ale aj množstvo bezmenných postáv a postavičiek, ktoré pre náš národ neurobili takmer nič a jeden náhodou zahrabaný pes, ktorý pre náš národ neurobil vôbec nič…

Druhá časť nás opäť privedie na tajomné a magické miesto, na martinský cintorín, kde skupina slávnych národovcov privítala martinskú primátorku Alenu. Podarí sa zobudiť Janka Francisciho a využiť jeho prirodzený šarm a krásu na ovplyvnenie primátorky v jej ťažkom rozhodovaní?

Odpoveď na túto otázku sa dozviete v piatok 30. októbra 2015 o 19. hod. v Aule SZU v Banskej Bystrici (Bernolákova 8). Predstavenie www.narodnycintorin.sk 2 odohrajú herci martinského SKD na pódiu Ivana Palúcha.

NC_2Autori: Róbert Mankovecký, Dodo Gombár, dramaturgia: Róbert Mankovecký, scéna: Hana Knotková, kostýmy: Hana Knotková, hudba: Róbert Mankovecký, réžia: Dodo Gombár.

Hrajú: Henrieta Jančišinová-Kolláriková (Anička Jurkovičová), Zuzana Rohoňová (Elena Maróthy Šoltésová), Nadežda Vladařová (Primátorka), Dano Heriban (Janko Kráľ), Marek Geišberg (Miloslav Schmidt), Karol Čičmanec (Karol Kuzmány), Ján Barto (Ján Francisci), Dominik Zaprihač (Pes Bača), Róbert Mankovecký (hudobník, dramaturg).

V spolupráci s OZ VIS VERBI pripravujeme pre vás aj súťaž o vstupenky! Sledujte náš portál, už čoskoro tu nájdete nielen súťaž, ale aj s rozhovor s Naďou Vladařovou, ktorá v „národnom cintoríne“ stvárňuje postavu Primátorky Martina a ktorú poznáme aj z úspešných televíznych seriálov.