Začiatok nového roku prináša pokojný víkend. Kto nestihol si môže v piatok vychutnať krásny ohňostroj na námestí aj s čarovným koncertom vokálnej skupiny Fragile.

KORČUĽOVANIE POD HOLÝM NEBOM

Europa SC, piatok 1. január, sobota 2. január a nedeľa 3. január

Vychutnajte si vianočnú atmosféru na korčuliach pod holým nebom. V pracovné dni od 14. hod. do 21. hod., víkend a sviatky od 9. hod. do 21. hod.

ĽAHKÝ NOVOROČNÝ VÝKLUS V PRÍRODE

lahky novorocny vyklus v prirodeŽelezničná stanica Radvaň, piatok 1. január o 14.30 hod.

Ako na Novy Rok, tak po cely rok… čo môže byť lepšie, ako ľahký výklus v prírode. Prejde sa motivačný okruh Urpínskou lesostepou približne sedem kilometrov. Tempo je pre každého, voľné.

VÍTANIE NOVÉHO ROKA A FRAGILE

Námestie SNP, piatok 1. január o 16. hod.

Príďte privítať Nový rok na Námestie SNP koncertom vokálnej skupiny Fragile, príhovorom primátora a  Novoročným ohňostrojom. Viac v našom článku…

NEOBYČAJNÝ PRÍBEH OBUVNÍKA JAKUBA

Divadlo pod balkónom, sobota 2. január o 17. hod.

Krehký príbeh o láske, obetavosti a spolupatričnosti, o tom je príbeh obuvníka Jakuba v prevedení Divadla pod balkónom.

NOVOROČNÝ ŠACHOVÝ TURNAJ BANSKÁ BYSTRICA 2016

Spojená škola – Kremnička, nedeľa 3. január o 8. hod.

Dvadsiaty ročník Novoročného šachového turnaja Banská bystrica 2016 sa koná pri príležitosti 23. výročia vzniku  Slovenskej republiky. Systém hry: Švajčiarsky systém 2×15 minút na 9 kôl pravidlá FIDE blesk. šach. Samostatne súbežne bude hraný a žrebovaný turnaj GPX mládeže do 14 rokov a tradičný turnaj dospelých pre kat. ostatných účastníkov. Viac informácií môžete nájsť v našom staršom článku.

dobru chut vlkDOBRÚ CHUŤ, VLK!

Bábkové divadlo na rázcestí – Teátrium, nedeľa 3. január o 16. hod.

Hra o výnimočnom priateľstve medzi vlkom a zajačikom plná humoru a nonsensu. Dĺžka predstavenia je päťdesiat minút. Vstupné: 3,50 eur, predpredaj: 3 eur. Rozprávka je pre deti od troch rokov. Podporil Poľský inštitút v Bratislave.