Šachový turnaj sa uskutoční už v nedeľu 3. januára v priestoroch Spojenej školy v Kremničke. Turnaj začne od ôsmej hodiny prezentáciou účastníkov.

087Tak ako už býva zvykom, hráči šachu sa začiatkom nového roka stretnú už na dvadsiatom ročníku tunajšieho podujatia tejto logickej hry. Novoročný šachový turnaj a GPX mládeže Banská Bystrica 2016 pre kategórie mládeže a dospelých je uskutočnený pri príležitosti dvadsiateho tretieho výročia vzniku Slovenskej republiky.

Hrať sa bude aj v tomto ročníku švajčiarskym systémom hry, dvakrát pätnásť minút na deväť kôl. Samostatne súbežne hraný a aj žrebovaný bude turnaj GPX mládeže do štrnásť rokov a tradičný turnaj pre dospelých pre kategóriu ostatných účastníkov.

Otvorenie turnaja v šachu bude krátko pred deviatou hodinou. Otvoreniu bude predchádzať prezentácia účastníkov. V čase od 9.00 do 15.00 hod, bude prebiehať samotný turnaj. Vyhodnotenie turnaja prebehne približne o 15-tej hodine. Účastníci podujatia môžu vyhrať finančné a rovnako aj vecné výhry.

Prihlásiť na novoročný turnaj sa dá do soboty 2. januára, a to mailom na gregor@chess.sk alebo zdenekgregorbb@gmail.com. Prihlásenie je možné aj prostredníctvom telefónneho čísla 0907 821 801, prípadne aj na mieste konania. Vlaňajšieho turnaja sa zúčastnilo celkovo 133 šachistov. Čestným garantom podujatia je aj tento rok podpredsedníčka NR SR, Jana Laššáková.