Portál BBonline.sk vám každý týždeň predstavuje knižné novinky vydavateľstva Ikar a každý týždeň vás čaká aj súťaž o predstavovanú knižnú novinku. Tento týždeň sa pozrieme hneď na dve knižky z pultov našich kníhkupectiev.

Katarína Lešková: Paviel

Pavlo  Rochnyak, známy aj ako Paviel,  je azda najkontroverznejší kaderník na Slovensku a jednoznačne patrí k špičke vo svojom odbore. Češe podnikateľky aj známe tváre zo šoubiznisu. Televízni diváci ho poznajú z viacerých relácií. Jeho mediálny obraz je však v ostrom rozpore s jeho skutočným životným príbehom. Pavlo až vo svojej autobiografii Paviel otvorene hovorí o diskriminácii, s ktorou sa stretol pre svoju homosexuálnu orientáciu. Knihu napísala novinárka Katarína Lešková.

PAVIEL: Je ťažké vyrastať ako dieťa v spoločnosti, ktorá vás považuje za odpad a dáva vám to aj patrične najavo. V najťažších chvíľach mi pomáhala viera. Viera v Boha a v to, že jedného dňa odídem z nepriateľského mesta, kde ma všetci šikanujú, usadím sa niekde úplne inde a budem viesť celkom iný život. Čím mi bolo horšie, tým viac som o tom sníval. Predstavoval som si, ako budem cestovať po svete, zarábať slušné peniaze a ako stretnem veľkú lásku. Doteraz sa mi všetko splnilo. Až na tú lásku, ale na tú mám vo svojom veku ešte dosť času. Na vlastnej koži som sa presvedčil, že ak človek v niečo pevne verí, tak sa mu to splní. Treba len hľadať silu vo svojom vnútri a nebyť závislý na tom, čo sa deje okolo vás… V knihe sa čitatelia dozvedia na deväťdesiatdeväť percent všetko o mojom súkromí. To jedno percento, ktoré som si nechal pre seba, je príliš intímne a citlivé na to, aby som ho mohol odhaliť. Ale to je normálne. Nikto na svete nepovie ľuďom všetko. To, čo som sa rozhodol zverejniť, určite neľutujem, myslím si, že moje zážitky pomôžu čitateľom pochopiť nielen problematiku homosexuálnej orientácie ale aj iné oblasti. Napríklad, ako funguje ľudská psychika, keď je pod veľkým tlakom…

Ak vás táto knižná novinka od vydavateľstva Ikar zaujala, nájdete ju v každom dobrom kníhkupectve, ale získať ju môžete aj prostredníctvom našej súťaže. Stačí do stredy 15. februára 22.00 h odpovedať na našu súťažnú otázku, ktorá pre túto knižku znie: Aké je povolanie Pavla Rochnyaka?

Súťaž je ukončená. Víťazkou sa stála Zuzana Gejdošová.

Katarína Skybová: FRESH diet

Nový trend v chudnutí: diéta, ktorá sa vám prispôsobí

Katarína Skybová vo svojej knihe FRESH diet ponúka nový trend v chudnutí: diétu, ktorá sa vám prispôsobí. FRESH diet je šťavnatý, sýty a moderný spôsob stravovania, možnosť, ako prirodzene schudnúť, príjemne získať ideálnu hmotnosť, a tým aj osobnú spokojnosť, sebaistotu a dobrý pocit zo svojho tela. Autorka knihy tvrdí, že FRESH diet nie je postavená na počítaní kalórií.

Na akom princípe teda funguje?

Tri hlavné pravidlá sú: zvyšovať príjem potravín s podielom vody, znižovať množstvo sacharidov v jedlách od raňajok k večeri a jesť tri plus dva jedlá denne. Tieto zásady poskytujú sýtosť a množstvo energie. Ďalej delí potraviny na aktivátory, ktoré diétu podporujú, stabilizátory, ktoré síce redukciu nepodporia, ale je možné konzumovať ich v menšom množstve a inhibítory, ktoré je potrebné počas diéty vylúčiť. Kombinácia potravín vo FRESH diet je voľná a necháva priestor vlastnej chuti. Samozrejme, odporúča denné množstvá potravín, ktoré sú v súlade s cieľom schudnúť.

Súčasťou knihy je aj kompletný jedálniček na štrnásť dní. Čo je jeho základom?

Presnejšie je to jedálniček na 42 dní, 14 ľahkých dní, 14 náročných dní a 14 dní mimo domova, ktorý by mal byť jednoduchou pomocou pre začiatok diéty. Samozrejme, jedlá z jednotlivých dní je možné medzi sebou kombinovať, ako to komu vyhovuje…

Ak vás táto knižná novinka od vydavateľstva Ikar zaujala, nájdete ju v každom dobrom kníhkupectve, ale získať ju môžete aj prostredníctvom našej súťaže. Stačí do stredy 15. februára 22.00 h odpovedať na našu súťažnú otázku, ktorá pre túto knižku znie: Koľko hlavných pravidiel má FRESH diet?

Súťaž je ukončená. Víťazkou knižky sa stala Rebecca Pavlendová.

Z minulotýždňovej súťaže sa môžu radovať Martina Zacharová, ktorá vyhrala knižku Izba od Emmy Donoghuovej, a Peter Pšenko, ktorý sa môže tešiť na publikáciu Larsa Keplera Zmluva podľa Paganiniho. Výhercov budeme kontaktovať.