Futbalisti MFK Dukla Banská Bystrica si chcú v sobotu 29. apríla na Štiavničkách v stredoslovenskom derby so Žilinou pripísať tretiu domácu výhru v rade. Po štvrtkovom tréningu sme sa porozprávali s trénerom Michalom Ščasným a stredným obrancom Jakubom Uhrinčaťom. Vstupenky na sobotňajší zápas môžete aj vyhrať, a to v našej súťaži.

Od prehry v Žiline zvíťazili zverenci trénera Ščasného v troch zo štyroch posledných stretnutí. Doma porazili Trnavu aj Podbrezovú a po prehre na Tehelnom poli potešili svojich priaznivcov výhrou v pohronskom derby aj vonku. Jarné výkony a výsledky ich posunuli na 4. miesto. Čo stojí za zatiaľ úspešnou jarnou časťou v podaní Dukly? „Celková atmosféra v klube a v šatni. Chalani sú zdravo nabudení, idú si za svojim cieľom. Ideme zápas od zápasu a uvidíme, kam nás to vo finále posunie,“ odpovedal tréner Michal Ščasný.

„Myslím si, že to začalo kvalitnou zimnou prípravou. V druhom rade, aj to nastavenie hlavách. Každý tu bol pripravený makať na sto percent od začiatku zimnej prípravy až po dnešný deň. Samozrejme, nekončí to, lebo máme pred sebou ťažké týždne. Práve tou pokorou a tvrdou prácou sme tam, kde zatiaľ sme,“ dodal obranca Dukly Jakub Uhrinčať.

V prvom vzájomnom stretnutí v rámci skupiny o titul videli diváci v Žiline 10-gólovú prestrelku, v ktorej sa z výhry 6:4 radovali šošoni. Podobnú kanonádu by sme radi videli aj v sobotu pod Urpínom, avšak so šťastným koncom pre Duklu. Bystričanov v aktuálnom ročníku zdobí, že v každom zápase, aj proti favoritom, hrajú na víťazstvo. Tréner Ščasný potvrdil, že inak tomu nebude ani teraz: „Budeme hrať otvorený futbal. Musíte mať dobrú defenzívu, to je jasné, ale chceme hrať tým spôsobom, akým sme hrali aj v Žiline. Samozrejme, musíme sa vyvarovať tých individuálnych chýb, ktoré sme tam urobili.“

Smerom k sobotňajšiemu stredoslovenskému derby sa vyjadril aj Jakub Uhrinčať: „Žilina má mladé mužstvo, behavé individuality. My sa ale musíme sústrediť na svoju hru a zlepšiť tie veci, v ktorých sme tam mali výpadky. Musíme začať od pevnej defenzívy a myslím si, že tou poctivou prácou a nasadením vieme zápas zlomiť. Ďalšia vec, budeme tu mať fanúšikov, a to je náš dvanásty hráč. Pevne veríme, že príde čo najviac fanúšikov a pomôžu nám k víťazstvu.“

Mladý, 22-ročný stredný obranca Jakub Uhrinčať prežíva prelomovú sezónu, keď sa už naplno etabloval v základnej zostave. Na jeho solídnych výkonoch má podiel aj 34-ročný Argentínčan Nicolás Gorosito, ktorý posilnil defenzívne rady MFK Dukla v uplynulom prestupovom okne. „Veľmi mi pomáha, či už na ihrisku, alebo mimo neho. Je takým mojím vzorom, čiže ja som vďačný za každý jeden tréning a zápas s ním. Beriem si každé jedno slovo, ktoré mi povie. Aj on ma vytiahol, za čo som rád a vďačný,“ reagoval Jakub Uhrinčať.

Dukla stráca 4 kolá pred koncom nadstavbovej časti na tretiu Trnavu 6 bodov. Myslia Bystričania na to, že túto stratu ešte môžu zmazať a prebojovať sa do predkola Európskej konferenčnej ligy UEFA priamo, a nie cez baráž? „Nie, vôbec. Pozeráme sa na barážový zápas, v tom lepšom prípade dvojzápas. To je podstatné, takže my sa sústredíme na to, aby sme sa čo najlepšie pripravili na tú baráž. Dôležité bude, aby sme nemali kartové tresty, aby sme doliečili zranenia a boli v plnom zložení,“ odpovedal tréner Ščasný.

Kormidelník Dukly sa však bude musieť v sobotu zaobísť bez svojho najlepšieho strelca. Kapitán Róbert Polievka, ktorý s 15-timi gólmi okupuje spolu s Nikolom Krstovićom z Dunajskej Stredy čelo tabuľky kanonierov Fortuna ligy, je od stredy na maródke. Na listine zranených je ešte stále aj Dávid Richtárech a choroba trápi mladého Gabriela Demiana.

Súťaž o dve vstupenky

Futbalisti MFK Dukla Banská Bystrica privítajú MŠK Žilina v sobotu 29. apríla o 18.00 h na Národnom atletickom štadióne na Štiavničkách. Vstupenky na stretnutie 7. kola skupiny o titul Fortuna ligy môžete aj vyhrať, a to v našej súťaži na Facebooku BBonline.sk, ktorá trvá do piatka 28. apríla 2023 (do polnoci). Vyžrebovanému výhercovi/výherkyni venujeme dve vstupenky.