Banskobystrickí futbalisti v sobotu odohrali pohronské derby v Podbrezovej a nezačali ho vôbec dobre. Keď už to vyzeralo, že železiari majú všetko vo svojich rukách, na ihrisko prišiel striedajúci kanonier Dukly David Depetris. Práve on sa podpísal pod obrat, ktorý už asi málokto čakal. Dukla si pripísala dôležité body do tabuľky v skupine o titul, a šanca na pohárovú Európu je tak výrazne bližšie.

Z oboch strán mimoriadne opatrný úvod zápasu nemohol baviť žiadneho z vyše dvetisíc divákov na tribúnach štadióna v Podbrezovej. Hra sa otvárala až postupne a najväčšie príležitosti v nervóznom zápase prinášali len štandardné situácie. V 34. minúte ukázal svoje umenie rýchlym protiútokom po ľavej strane Polievka, ktorý sa prebojoval do šestnástky, ale Franko a ani nik ďalší v červeno-bielom mu už pred Ludhom v domácej bránke nedokázal sekundovať.

Nepozornosť, po striedaní Dukly v 38. minúte, takmer dokázali využiť hráči Podbrezovej podobným rýchlym potiahnutím ľavou stranou, lenže dopadlo to rovnako, ako v prípade Dukly. Zverencom Romana Skuhravého sa podarilo udržať na strane hostí a v 39. minúte si vybojovali ďalší rohový kop. Grešákovi z neho vyšla strela, ktorú hlavou našiel Marek Kristán Bartoš a prekonal Matúša Hrušku – 1:0. Tlak domácich ale pokračoval a Dukla pripúšťala až priveľa štandardiek svojmu súperovi. V 42. minúte bol blízko zvýšeniu po rohu a nacvičenom signále Podbrezovej Špyrka. Po ďalšom následnom rohu mal príležitosť aj domáci kapitán Bakaľa, ale v oboch prípadoch sa už Hruška v bránke Dukly vytiahol.

Že z rohu vedia byť nebezpeční aj hráči Dukly, sa ukázalo pri ich prvom rohovom kope v zápase, ktorý Polievka vybojoval na úvod druhej časti hry. Sám ho nakrátko zarhával a červeno-bieli predviedli zaujímavú kombináciu. Z tej len do bočnej žrde Ludhovej bránky strieľal Willwéber a ani dorážajúci Gorosito sa o rýchle vyrovnanie nepostaral. Sčasného hráči navyše nedokázali vo vyvinutom tlaku vydržať a domáci rýchlo znovu kontrolovali hru. Navyše, vytvárali si aj nebezpečné šance. V 58. minúte sa uprostred poľa pred šestnástkou dobre zorientoval Kabongo, ale na Hrušku vyslal len málo razantnú strelu. K dorážke sa však dostal Grešák a ozvala sa aj Hruškova žrď.

Až po šesťdesiatej minúte hry sa znovu darilo výraznejšie presadzovať dopredu aj Dukle. V 65. minúte najskôr Polievka hľadal v šestnástke striedajúceho Depetrisa, a následne sám mohol hlavičkou prekonať Ludhu, ale boli to nedôrazné pokusy. Vytúžené vyrovnanie však prišlo. Po prerušení hry v 78. minúte z rozohrávky v strede poľa nastrelil až na hranicu šestnástky Faško. Tam odrazenú loptu najlepšie sledoval kanonier David Depetris a tentokrát už strelou s dostatočnou razanciou vyrovnal skóre – 1:1. A bol to znovu David Depetris, ktorý v 85. minúte predviedol neuveriteľnú parádu a dokonal skvelý obrat. Po Faškovej strele sa znovu najlepšie zorientoval práve on a z hranice šestnástky prestrelil Ludhu – 1:2. Domáci sa síce oklepali a snažili sa ešte zmierniť následky svojich zaváhaní, ale bez výsledku.

Fortuna liga – skupina o titul – 6. kolo – sobota 22.04.2023, 18.00 h – Podbrezová

FK Železiarne Podbrezová – MFK Dukla Banská Bystrica 1:2 (1:0)

Góly: 39. Bartoš (Grešák) –  78. a 85. Depetris.

ŽK: – 78. Balić, 86. Depetris

Rozhodovali: K. Micheľ – Straka, Vass. Diváci: 2 070.

Zostava FK Železiarne Podbrezová: Ludha – Bartoš, Bakaľa (c), Oravec – Blahút (72. Šikula), Špyrka, Paraj, Grešák (86. Sangare) – Ďatko (72. Bariš), Kabongo (61. Kováčik), Pavúk. Tréner: R. Skuhravý.

Zostava MFK Dukla Banská Bystrica: Hruška – Slávik (74. Migaľa), Willwéber (74. Káčerík), Uhrinčať, Gorosito, Pišoja (38. Záhumenský) – M. Faško, Ľupták, Balić – Polievka (c), Franko (61. Depetris). Tréner: M. Ščasný.