Zimná liga Banskobystrického zväzu malého futbalu sa po prestávke opäť rozbehla v nedeľu 8. januára, kedy sa v telocvični na Magurskej odohralo 6. kolo, ktoré preverilo formu hráčov po sviatkoch. V článku nájdete aj odkazy na videozostrihy.

V úvodnom stretnutí 6. kola sa Nemce v rozmedzí 12. a 14. minúty ujali dvojgólového vedenia, na čo Emócie bokom reagovali krátko pred prestávkou znížením na 1:2. Po zmene strán zlomili Nemce zápas vo svoj prospech tromi gólmi v rade, následne pridali oba celky ešte po jednom presnom zásahu. Nemce sa tak po výhre 6:2 bodovo dotiahli práve na Emócie bokom.

V nasledujúcom súboji vyhrávalo ANK Pegi nad Pingošmi po 10-tich minútach 2:0, ale ešte do prestávky o vedenie prišlo, keď Pingoši v závere prvého polčasu otočili z 3:4 na 6:4. V druhej 25-minútovke už jasne dominovali Pingoši, ktorí dali do 38. minúty 5 gólov v rade a po znížení hetrikového Andreja Šimka pridali ďalšie dva presné zásahy. Pingoši sa tak po jednoznačnom víťazstve zaradili medzi 9-bodové mužstvá.

Program 6. kola pokračoval súbojom lídra s predposledným. Piata výhra Bezvetria v rade sa však nerodila ľahko, hoci po prvom polčase vyhrávalo 3:0. Sparťania totiž v úvode druhého dejstva znížili na 1:3 a nezlomil ich ani štvrtý gól súpera, keďže zo zápasu urobili drámu a znížili na rozdiel jediného gólu. Bezvetrie si však už tesné víťazstvo nad Spartou postrážilo.

Darí sa aj Enzu, ktoré síce v súboji s posledným Aquaduxom inkasovalo ako prvé, ale zakrátko otočilo priebežný stav na 4:1. Hráči Aquaduxu do prestávky aspoň znížili na 2:4, ale to bolo z ich strany, pokiaľ ide o góly, všetko. Enzo dalo 4 góly aj v druhom polčase, a zvíťazilo tak presvedčivo 8:2, vďaka čomu sa drží medzi tromi najlepšími mužstvami.

Trojicu 15-bodových tímov, ktoré sa odtrhli od zvyšku tabuľky, dopĺňajú Bianconeri. Bielo-čierni sa však proti Požiarniku Vlkanová natrápili, keď doťahovali nepriaznivý stav a po 25-tich minútach prehrávali 2:3. Bianconeri po prestávke otočili nepriaznivý stav a po vyrovnávajúcom zásahu Vlkanovej sa opäť vrátili do vedenia, ktoré už nepustili. Najvýraznejšou postavou Požiarniku bol Ivan Šteiniger, ktorý skóroval 4-krát, a zaradil sa tak medzi dvoch najlepších strelcov kola.

Zimná liga BBZMF – 6. kolo – nedeľa 08.01.2023 – Magurská

Emócie bokom – Nemce 2:6 (1:2) – VIDEO

Góly: R. Zima, R. Latta – Mir. Janovec 2, I. Varga, T. Kostiviar, Mich. Janovec, F. Sylvestr.

ANK Pegi – Pingoši 5:13 (4:6) – VIDEO

Góly: A. Šimko 3, M. Tomčík 2 – M. Zemko st. 4, R. Vaterka 3, L. Dvorský 2, V. Močáry 2, P. Zelina, M. Zemko ml..

Sparta – Bezvetrie 3:4 (0:3) – VIDEO

Góly: P. Tešlár 2, O. Zeleňanský – D. Mihalíček 2, D. Ďurič, J. Vavák. ŽK: D. Mihalíček (Bezvetrie).

Aquadux – Enzo 2:8 (2:4) – VIDEO

Góly: S. Caban, R. Kulík – R. Halaj 2, T. Černík 2, T. Hlavatý, S. Knižka, J. Štubniak, M. Fábry.

Bianconeri – TJ Požiarnik Vlkanová 9:5 (2:3) – VIDEO

Góly: O. Ďurta 2, L. Berec 2, R. Lupták 2, P. Gajan 2, M. Sanitra – I. Šteiniger 4, P. Dian. ŽK: P. Gajan (Bianconeri).