Súťažný rok 2022 v banskobystrickom malom futbale zakončilo 5. kolo Zimnej ligy, po ktorom sa situácia na horných poschodiach tabuľky zamotala. Hneď tri celky majú aktuálne po 12 bodov, o čo sa postaralo najmä Bezvetrie, ktoré v šlágri uštedrilo Bianconeri prvú prehru. V tradičnom sumári nechýbajú ani odkazy na videozostrihy.

Prvý sobotný duel sa niesol jasne v réžii Nemiec, ktoré dali proti poslednému Aquaduxu prvých 8 gólov stretnutia. V závere prvého polčasu skóroval už aj Aquadux. Druhá 25-minútovka bola spočiatku vyrovnaná, keď po troch góloch na oboch stranách platil stav 4:11. Následne však Nemce skórovali opäť 8-krát v rade a hráči Aquaduxu už len v samom závere skorigovali na konečných 5:19. Medzi strelcov kola sa zaradil 6-gólový Ivan Varga z Nemiec, ktorý má na konte už 23 gólov, a vedie tak tabuľku strelcov Zimnej ligy.

Nasledujúci plánovaný duel sa neodohral, keďže hráči ANK Pegi do telocvične na Magurskej neprišli, a Sparta si tak po kontumácii pripísala prvú výhru v sezóne.

Enzo položilo základy úspechu v prvom polčase, keď po tečovanej strele, dvoch chybách súpera v rozohrávke a individuálnom prieniku viedlo 4:0. Požiarnik Vlkanová do prestávky znížil na 4:1 z dorážky po priamom kope. Po zmene strán si Enzo dvakrát prinavrátilo 4-gólový náskok zásluhou Tomáša Černíka, ktorý skompletizoval hetrik. Hráči Vlkanovej zas dvakrát znížili na konečný 3-gólový rozdiel. Enzo sa tak vďaka štvrtej výhre v sezóne posunulo na 2. priečku.

V ďalšom súboji sa ujali vedenia Pingoši, ale Emócie bokom do prestávky otočili priebežný stav na 3:1. V prvej polovici druhého dejstva odskočili Emócie bokom dvakrát na 3-gólový rozdiel, na čo Pingoši v oboch prípadoch reagovali presným zásahom. Zápas definitívne zlomil v prospech Emócií bokom hetrikom v závere stretnutia Tomáš Bartošík. Emócie bokom sa tak po tretej výhre v sezóne osamostatnili na 4. mieste.

Rok 2022 v banskobystrickom malom futbale vyvrcholil súbojom o prvú priečku. V ňom sa Bezvetrie zakrátko ujalo dvojgólového vedenia, ale Bianconeri dokázali pomerne rýchlo vyrovnať. Nasledujúce minúty patrili Bezvetriu, ktoré urobilo 5-gólovou šnúrou dôležitý krok k víťazstvu. V závere prvého polčasu sa oba celky gólovo presadili ešte dvakrát, a tak po 25-tich minútach platil stav 4:9. Po zmene strán sa hrala už vyrovnanejšia partia, no po troch presných zásahoch na oboch stranách platil naďalej 5-gólový odstup. Bianconeri ešte zdramatizovali bitku o 1. miesto tromi gólmi v rade v závere stretnutia, keď znížili na 10:12, no posledné slovo v tejto prestrelke malo Bezvetrie, ktoré tak vystriedalo na čele tabuľky práve dovtedy bodovo stopercentných Bianconeri. Hráči Bezvetria zvíťazili zaslúžene, keď súpera ubehali a aktívnym napádaním ho donútili k množstvu strát. Medzi strelcov kola sa zaradil 6-gólový Peter Gajan z Bianconeri.

Zimná liga BBZMF – 5. kolo – sobota 17.12.2022 – Magurská

Aquadux – Nemce 5:19 (1:8) – VIDEO

Góly: L. Mesík 3, M. Štaudner, J. Šimčík – I. Varga 6, T. Kostiviar 4, J. Bartkovič 3, A. Filipko 3, M. Janovec 2, M. Chochula.

ANK Pegi – Sparta 0:5 kontumačne

Enzo – TJ Požiarnik Vlkanová 6:3 (4:1) – VIDEO

Góly: T. Černík 3, T. Hlavatý 2, S. Knižka – E. Ivanič 2, P. Kapusta. ŽK: P. Šimo (Vlkanová).

Emócie bokom – Pingoši 8:3 (3:1) – VIDEO

Góly: T. Bartošík 3, I. Širka 2, S. Václavík 2, M. Mesík – M. Zemko 2, P. Zelina.

Bianconeri – Bezvetrie 10:13 (4:9) – VIDEO

Góly: P. Gajan 6, L. Berec 3, E. Hudec – A. Kostúr 4, A. Čilík 3, J. Vavák 3, V. Marchuk 3. ŽK: A. Čilík (Bezvetrie).