Po úspechoch v školskom a krajskom kole sa študenti Spojenej školy – SPŠ Stavebná presadili aj na celonárodnom kole. Ich vízia banskobystrickej autobusovej stanice bude prezentovaná v Spojených arabských emirátoch.

autobosuva stanica studenti_10Pavol Tužinský a Ľubomír Baľák zo Spojenej školy – Strednej priemyselnej školy Stavebnej žnú úspechy v rámci Stredoškolskej odbornej činnosti. Po školskom a krajskom kole, zaujali aj odbornú porotu na celonárodnom kole v Nových Zámkoch. Tá ich prácu delegovala na medzinárodné podujatie Expo-Science International v Abu Dhabi, hlavnom meste Spojených arabských emirátov.

Tužinský s Baľákom navrhli víziu banskobystrickej autobusovej stanice, ktorá by nadväzovala na železničnú stanicu a bola prepojená s obchodnými priestormi. Projekt sa snaží eliminovať nepriaznivé dopady dopravy veľkými zelenými plochami.

Autobusová stanica patrí dlhodobo k najväčším neriešeným problémom Banskej Bystrice. Jej dokončenie narážalo na majetkové vzťahy a nedostatok finančných prostriedkov. Začiatkom roka ohlásila zámer rekonštrukcie rakúska spoločnosť Jahn Development & Consulting.