Prvý večer aktuálneho víkendu bude v Klube 77 patriť hudbe inšpirovanej tradičnými francúzskymi šansónmi. Publiku sa akusticky predstavia dve banskobystrické skupiny. Ide o dve najznámejšie formácie na Slovensku, ktoré hrajú staré i novodobé šansóny z tvorby umelcov francúzskej scény. Reč je o skupinách Pas de Pitié! a PufflerQuartet.

Skupinu Pas de Pitié! tvoria hudobníci hrajúci na najrôznejších hudobných nástrojoch od gitár cez klavír až po husle. Táto skupina má za sebou tri víťazstvá v súťaži vo Frankofónnej Piesni v kategórii Skupina. Kapela nedávno nahrávala pieseň „Latentné milovanie“ na kompiláciu CD banskobystrických kapiel s názvom Volume 1, ktorú vydalo banskobystricke PJ SOUND STUDIO. V repertoári má aj niekoľko veľkých hitov ako napríklad aj pieseň „Champs elysées“.

Hudobná formácia PufflerQuartet vznikla začiatkom roku 2009 ako trio v zložení Miriam Pufflerová, Branislav Račko a Ondrej Rosík, keď sa predstavila a aj na Frankofónnej piesni 2009 a vyhrala Euroregionálne finále (ČR,SR) v kategórii, o ktorej rozdovali diváci. V roku 2010 do skupiny pribudol Robo Bošeľa, ktorý skupine pomohol obhájiť cenu publika Euroregionálneho finále vo Frankofónnej piesni 2010 v Ostrave (ČR,SR,PL). Skupina sa momentálne popri vystupovaní intenzívne venuje nahrávaniu skladieb v štúdiu. Na sobotňajšom koncerte sa tak Banskobystričania budú môcť tešiť na kombináciu večernej zábavy, mladej dravosti, a francúzskej vášne v podaní skupín Pas de pitié! a PufflerQuartet.