Piatkový večer v Klube 77 patril dlho očakávanému krstu kompilačného CD banskobystrických kapiel pod názvom VOLUME 1. Hudobnú dosku, v produkcii členov banskobystrickej kapely Mukatado – Petra Dobríka a Jany Kozákovej z PJ SOUND STUDIO, pokrstil známy spevák Marcel Palonder a majiteľ Klubu 77 Rasťo Škrinár.

„My muzikanti, ktorí sme začínali v 90-tych rokoch v Banskej Bystrici sme si museli všetko odriecť, zaplatiť sami. Neboli štúdiá, neboli nahrávky a ja som si povedal, že to tu v  undergrounde po týchto kluboch začalo všetko vrieť. Som rád, že sa nám to podarilo všetko zmapovať a kapelám sme tak urobili trošku radosť. Keď sa poobzerám okolo seba všetci sú dnes tu a všetci sme dnes kamaráti a to je fajn,“ povedal pre BBonline.sk producent nového CD Peter Dobrík pred začatím samotného krstu.

Na finálnom CD sa nachádza pätnásť kapiel, ktoré podľa Dobríkových slov koncepčne zapadali: „Bola vyhlásená súťaž. Pomohol nám aj Rasťo Škrinár z Klubu 77. Kapely sa prihlásili, poslali demá. Prišlo ich asi tridsať, čo je na Banskú Bystricu dosť veľa. Vybrali sme pätnásť, ale kapely ktoré tam nie sú, nech sa snažia, pretože možno o rok, o dva môžeme skúsiť znovu niečo obdobné. Každopádne dvere nášho štúdia sú otvorené kedykoľvek a na hocičo si môžeme sadnúť, porozprávať sa a skúsiť.“ Nedalo nám neopýtať sa aj na šance týchto, širokej verejnosti zatiaľ neznámych kapiel presadiť sa: „V brandži sa pohybujem asi pätnásť rokov a je to vždy o veľkých náhodách. Naučil som sa jednu vec. Nikdy na žiadnu kapelu priamo nepoviem, že majú alebo nemajú šancu. Je to veľmi ťažké, ale všetkých pätnásť má šancu,“ dodal Dobrík.

Na novom albume, ktorý si budete môcť zakúpiť prostredníctvom web stránky PJ Sound Studio a ďalších internetových obchodov, nájdete tieto kapely a piesne:  Pululu – Opusti ma, Švepes – Emil, Trucki – Opojený, SeXy papučky – Divoké Á, Pas de pitie – Latentné milovanie, Fervido – Súhra tiel, The Toones – Good looker girl, Genevas -Mistaken, Got blue balls – Devil in bed, Schody – Revolver, 220v – Tvár, Rock reunion – Pozerám dopredu, Iná vlna – Tesko, Reku Synku – Etiópia, Delicious – Kill you for now.