Pred sobotňajším derby medzi banskobystrickou Duklou a Podbrezovou sme sa porozprávali s trénerom Michalom Ščasným a reprezentantom Róbertom Polievkom.

Futbalisti MFK Dukla sa po reprezentačnej pauze vrátia do akcie. Pauza to však nebola pre ich kapitána Róberta Polievku, ktorý si splnil jeden zo svojich snov a odohral prvé zápasy v najcennejšom drese. Medzi spoluhráčov z klubu sa vrátil už ako reprezentant. „Super ma prijali, hlavne som sa medzi nich veľmi tešil. Hneď po zápase sme spolu komunikovali, aj s trénermi, takže som sa tešil na návrat. Jasné, že tie podpichovačky tam boli, ale je to všetko fér. Spoluhráči v Dukle sa ma pýtali na reprezentáciu, chceli vedieť informácie o chalanoch, že aká je tam partia, a všetko okolo toho. Veľa sme sa porozprávali, ale teraz sa už treba sústrediť na to, čo nás čaká v klube,“ povedal k svojmu návratu do kabíny Dukly Polievka.

Kapitána Dukly sme sa následne opýtali na to, čo sa v reprezentácii naučil. „Hlavne sú tam obrovskí profesionáli. Taký ten dennodenný program na reprezentačných zrazoch je úplne iný ako v klube. Ste tam ako partia hráčov nonstop spolu, takže som sa určite veľa naučil. Chcel by som to hlavne zúročiť aj tu v klube a celkovo aj vo svojej budúcej kariére. Celá príprava v reprezentácii vie byť niekedy úplne iná ako v klube,“ odpovedal autor 14-tich ligových gólov v aktuálnej sezóne.

Prvé zápasy Polievku v reprezentácii Slovenska pozorne sledoval aj tréner Dukly Michal Ščasný: „Som veľmi rád za to, akým spôsobom to zvládol. Aj reakcie expertov, ktorí boli v telke, boli pozitívne. Podľa toho, čo som videl ja, odviedol super robotu. Som rád, že sa chytil v repre.“

Ščasného zverenci sa už poctivo pripravujú na najbližší ligový duel, ktorý odohrajú v sobotu 1. apríla od 18.00 h doma proti Podbrezovej. Dukla má so železiarmi nepriaznivú bilanciu. Prehrala s nimi posledných päť zápasov. Oba v aktuálnom ročníku Fortuna ligy a posledné tri ešte v druhej lige. „Hneď ako som prišiel z reprezentácie, som prízvukoval chalanom, že teraz je ten najvyšší čas, aby sme Podbrezovej vrátili tie posledné zápasy, pretože máme s nimi negatívnu šnúru. Veľmi si prajem, aby sme ich porazili v najbližšom zápase. Pevne verím, že sa nám to podarí,“ hovorí odhodlane Polievka.

Lodivod Ščasný si uvedomuje kvalitu súpera, ktorý je so 4-bodovým náskokom o jednu priečku nad Duklou: „Výborný súper, výborne takticky pripravený. Tréner Skuhravý tam odviedol super robotu. Samozrejme, cez zimu sa oslabili o Cobnana, čo je pre nich veľká strata, ale majú tam veľa mladých šikovných hráčov. Je to derby, bude to otvorené, obe strany môžu vyhrať. My sa chceme pripraviť čo najlepšie, aby sme im vrátili tie dve porážky z tejto sezóny.“

Kormidelník Dukly v derby s Podbrezovou chlapcov spod Urpína z lavičky nepovedie. Odpyká si druhú polovicu trestu za červenú kartu v stretnutí s Dunajskou Stredou. Dvojzápasový trest si odsedel na tribúne aj na začiatku jari, vtedy za vylúčenie v poslednom jesennom kole v Zlatých Moravciach. Teraz ho tak po štvrtýkrát v sezóne čaká sledovanie svojich zverencov len z tribúny. „Už to máme odskúšané. (smiech) Nejakým spôsobom komunikujeme s Majom (asistent Mário Auxt) a Ruskym (asistent Štefan Rusnák). Sme na jednej vlne, vieme zareagovať a odkoučovať to aj takto, takže nie je problém. Počas zápasu nemôžem byť v kontakte s mužstvom, takže máme realizačný tím, ktorý to zvláda na lavičke. Do šatne môžem ísť len po zápase,“ reaguje Ščasný.

Stretnutie 3. kola skupiny o titul medzi MFK Dukla Banská Bystrica a FK Železiarne Podbrezová má naplánovaný úvodný výkop na sobotu 1. apríla o 18.00 h na Národnom atletickom štadióne na Štiavničkách. Vstupenky si môžete zakúpiť v predpredaji na tomto odkaze.

Banskobystrickí športoví priaznivci majú o dôvod viac, prečo prísť na Štiavničky, a to možnosť vidieť v banskobystrickom drese reprezentanta Slovenska. Polievka samozrejme dúfa, že sobotňajšie derby bude mať početnú kulisu: „Hlavne je to derby. Derby nemá favorita, ale stretnú sa dve mužstvá, ktoré majú dobrú sezónu. Určite by sme sa chceli v čo najlepšom svetle ukázať pred domácimi fanúšikmi a hlavne by sme chceli konečne doma poraziť Podbrezovú, takže pozývam fanúšikov, aby prišli. Tešíme sa.“

Tabuľka Fortuna ligy – skupiny o titul pred 3. kolom

# KLUB Z V R P G+ G- RG B
1 24 16 6 2 45 20 25 54
2 24 15 5 4 49 25 24 50
3 24 13 4 7 46 30 16 43
4 24 11 4 9 41 37 4 37
5 24 9 8 7 34 32 2 35
6 24 9 4 11 40 46 -6 31