Predmetom diskusií športových fanúšikov v Banskej Bystrici počas štvrtka 23. marca bol okrem hokeja aj Róbert Polievka a otázky ohľadom jeho účasti v základnej zostave či gólovom presadení sa.

Aj keď kapitán banskobystrickej Dukly pochádza z Krupiny, my v Bystrici ho berieme za svojho. V Dukle pôsobil už od mládežníckych kategórií. Preto nás veľmi potešila posledná nominácia trénera Calzonu, v ktorej figuroval aj aktuálne druhý najlepší strelec Fortuna ligy. Z premiéry Róberta Polievku v najcennejšom drese vám prinášame bohatú fotogalériu.

Polievka prežíva fantastickú sezónu. Po postupe do najvyššej súťaže sa s MFK Dukla prebojoval do skupiny o titul. V zime absolvoval aj životný prestup, do stavu manželského. A v neposlednom rade, 14 ligových gólov a 4 asistencie mu priniesli pozvánku do reprezentácie.

Na zraze ho ako nováčika samozrejme neminula milá povinnosť. Novým spoluhráčom zaspieval slovenskú ľudovú pieseň Na Kráľovej Holi. Debut v reprezentácii Slovenska si Polievka odkrútil vo štvrtok 23. marca v Trnave. Išlo o prvý zápas kvalifikácie na majstrovstvá Európy 2024 v Nemecku. Duel s Luxemburskom skončil najnudnejšou remízou.

Polievka sa na veľkú radosť banskobystrických fanúšikov objavil v základnej zostave. Obliekol si dres s populárnym číslom 10. Na ihrisku strávil vyše 72 minút, vystriedal ho útočník Róbert Boženík.

V bezgólovom stretnutí vystrelil Polievka 4-krát. V 18. minúte minul bránu spoza šestnástky. V 27. minúte hlavičkoval po sklepnutí od Juraja Kucku po rohovom kope do rukavíc brankára Luxemburska. Najväčšiu šancu mal v 59. minúte, keď jeho hlavičku zblízka po Dávidovom Hanckovom centri z ľavej strany reflexívne vyrazil gólman Moris.

Polievka mal podľa štatistického portálu WhoScored.com pri svojom debute 19 dotykov s loptou. Z nich okrem štyroch striel vyťažil aj 9 prihrávok so 44,4-percentnou úspešnosťou. Treba podotknúť, že útočníkovi sa prihrávky, úspešné prihrávky a celkovo dotyky s loptou zbierajú náročnejšie ako napríklad stredným záložníkom či obrancom.

Slovenskú reprezentáciu čaká najbližší kvalifikačný duel v nedeľu 26. marca o 20.45 h na Tehelnom poli v Bratislave proti Bosne a Hercegovine.