Pred sobotným galavečerom bojových športov DFN 8 sme v spolupráci s BB FM rádiom vyspovedali promotéra organizácie Vladimíra Pipereka. V piatok podvečer prebehlo aj verejné váženie bojovníkov, z ktorého vám prinášame fotogalériu.

Ako prebiehajú posledné dni pred DFN 8?

Prípravy prebiehajú podľa plánu, aj keď je to náročné, ale to sme vedeli. Dnes sme začali prekrývať ľadovú plochu špeciálnou krytinou. Niektorí zápasníci prišli už včera, zvyšní dnes. Absolvovali oficiálne váženie, zdravotnú prehliadku a verejné váženie pre fanúšikov.

Prečo práve zimný štadión v Banskej Bystrici?

Banskobystrickú arénu sme si vybrali kvôli tomu, že je momentálne naozaj krásne prerobená a spĺňa naše technické a organizačné požiadavky. Zároveň má pre nás prirodzené čaro toho podujatia. My sme predtým robili podujatia aj v športovej hale na Štiavničkách, kde to bolo tiež fajn, ale keďže chceme dať našim fanúšikom priestor prísť vo väčšom počte, tak sme sa rozhodli pre hokejový štadión, kde sme už v minulosti tiež robili podujatia, ale teraz sa na to extra teším, pretože je prerobený naozaj krásne.

Vladimír Piperek, promotér organizácie DFN, foto: DFN

Budete vo svojej show využívať aj nové technické zariadenie štadióna?

V rámci haly plánujeme využiť všetky technické zariadenia, ktoré tam sú, ako je nová kocka, zvuková technika. Veľa zvukovej a obrazovej techniky si aj donesieme, keďže síce sme športové podujatie, ale zároveň sme aj fight show. Využijeme na štadióne všetko, čo majú, a majú tam toho dostatok.

Boj o trón – tak znie podtitul galavečera DFN 8. Čo to znamená?

Keď Vladimír Moravčík ukončil kariéru, tak nastala otázka, že kto by mal nastúpiť na pomyselný trón po Vladovi. Odborná verejnosť aj fanúšikovia predpokladajú Jurajovi Tuturovi kariéru, ktorá by mala nasledovať Vlada Moravčíka, a teda mal by sa stať jeho pomyselným nástupcom. Určite má na to kvality, ale jeho súper Španiel Fernádez, to je… Ja vám poviem takto, od pondelka je už v Banskej Bystrici, vídavame ho u nás v klube na príprave, a ten chlapec má neskutočne natrénované, má neskutočnú formu. Predpokladám, že to bude jeden z najlepších zápasov, aký sa kedy v Banskej Bystrici konal. Bude to adekvátne vyvrcholenie boja o trón. Ten, kto vyhrá, bude skutočným šampiónom a nástupcom Vlada Moravčíka v kategórii do 77 kg.

V hlavnom predzápase sa predstaví kontroverzný Čech Radek Roušal. Priblížte prosím tento zápas.

Radek Roušal je kontroverzný bojovník. Buď ho milujete, alebo nenávidíte. On je s tým však úplne stotožnený. V prvom rade je to neskutočne kvalitný borec, ktorý rastie od zápasu k zápasu. Dokazuje to aj posledné mesiace, keď v organizácii Oktagon MMA porazil presvedčivo Mareka Bartla. V organizácii DFN má bilanciu 6-0 a titul šampióna. Na Banskú Bystricu sme mu pripravili súpera, ktorý je naozaj veľmi kvalitný. Radek Roušal sa s takým štýlom ešte nestretol. Bude to Thajčan Leng, ktorý má vyše 130 zápasov, čiže štyrikrát väčšia zápasová skúsenosť ako Radek Roušal. Budú to thajské klinče, lakte, kopy… Radek Roušal sa pokúsi o jednu výnimočnú vec, a to vyhrať tretí zápas v priebehu jedného mesiaca.

Z bojových športov sa stala show pre celé rodiny. Čím to je, že bojové športy zasiahli už aj širokú verejnosť?

Bojové športy naberajú na popularite naozaj raketovou rýchlosťou. My sa s Vladom Moravčíkom snažíme búrať mýty a predsudky o bojových športoch plných násilia, pouličných bitkárov a neviem akých indivíduí. Za nás sú to profesionálni športovci, ktorí síce robia bojový šport, ale v súkromnom živote sú to veľmi seriózni ľudia, ktorí vyznávajú tradičné hodnoty – pokora, úcta a rešpekt. Už to nie je len športový turnaj. Je to kultúrno-spoločenská udalosť, kam sa ľudia chodia baviť. Chodia tam dámy, páni, kompletné rodiny. Fanúšikovia si to užívajú, vidia skvelé športové výkony, show, majú z toho skvelý zážitok. O tom to je, prezentovať bojové športy v pozitívnom smere.

Ako sa zatiaľ predávajú vstupenky?

S predajom sme zatiaľ spokojní. Pár voľných miest tam ešte je, takže odporúčam prísť, pokiaľ niekto chce zažiť skvelý zážitok, lebo najbližšie tu budeme až o pár mesiacov.

Na záver, ako by ste charakterizovali DFN 8 tromi slovami?

To chceš zažiť.

Bojová show DFN 8 sa uskutoční na vynovenom banskobystrickom zimnom štadióne už v sobotu 22. októbra. Brány Tipsport arény sa otvoria o 17.00 h. Vstupenky si môžete zakúpiť v predpredaji na tomto odkaze, alebo v pokladni na zimnom štadióne v sobotu od 14.00 h. Pohľad na prvých päť zápasov večera nájdete tu. Hlavným ťahákom programu sa venujeme v tomto článku.