Veľkolepá bojová show DFN 8 sa na banskobystrickom zimnom štadióne uskutoční už v sobotu 22. októbra. Fanúšikovia bojových športov sa môžu tešiť na boj o titul, prvého šampióna DFN a ďalšie známe tváre česko-slovenskej bojovej scény. Po predstavení prvých zápasov karty sa vám prinášame pohľad na najväčšie ťaháky večera.

Boj o trón – tak znie podtitul galavečera DFN 8. Slovné spojenie charakterizuje súboj o pás šampióna organizácie DFN v divízii do 77 kg. V hlavnom zápase večera sa stretne Juraj Tutura a Španiel Alex Fernández.

„Keď Vladimír Moravčík ukončil kariéru, tak nastala otázka, že kto by mal nastúpiť na pomyselný trón po Vladovi. Odborná verejnosť aj fanúšikovia predpokladajú Jurajovi Tuturovi kariéru, ktorá by mala nasledovať Vlada Moravčíka, a teda mal by sa stať jeho pomyselným nástupcom. Určite má na to kvality, ale jeho súper Španiel Fernádez, to je… Ja vám poviem takto, od pondelka je už v Banskej Bystrici, vídavame ho u nás v klube na príprave, a ten chlapec má neskutočne natrénované, má neskutočnú formu. Predpokladám, že to bude jeden z najlepších zápasov, aký sa kedy v Banskej Bystrici konal. Bude to adekvátne vyvrcholenie boja o trón. Ten, kto vyhrá, bude skutočným šampiónom a nástupcom Vlada Moravčíka v kategórii do 77 kg,“ povedal o titulovom zápase v rozhovore pre BB FM rádio promotér organizácie DFN Vladimír Piperek.

V hlavnom predzápase sa predstaví Čech Radek Roušal, ktorý sa stal v júni vo Zvolene na DFN 7 prvým šampiónom organizácie. Roušal a Thajčan Leng si to rozdajú pod pravidlami thajského boxu v malých MMA rukaviciach, a to vo váhe do 71 kg.

Promotér Piperek priblížil fanúšikom aj tento duel: „Radek Roušal je kontroverzný bojovník. Buď ho milujete, alebo nenávidíte. On je s tým však úplne stotožnený. V prvom rade je to neskutočne kvalitný borec, ktorý rastie od zápasu k zápasu. Dokazuje to aj posledné mesiace, keď v organizácii Oktagon MMA porazil presvedčivo Mareka Bartla. V organizácii DFN má bilanciu 6-0 a titul šampióna. Na Banskú Bystricu sme mu pripravili súpera, ktorý je naozaj veľmi kvalitný. Radek Roušal sa s takým štýlom ešte nestretol. Bude to Thajčan Leng, ktorý má vyše 130 zápasov, čiže štyrikrát väčšia zápasová skúsenosť ako Radek Roušal. Budú to thajské klinče, lakte, kopy… Radek Roušal sa pokúsi o jednu výnimočnú vec, a to vyhrať tretí zápas v priebehu jedného mesiaca.“

Pred dvomi najväčšími ťahákmi večera uvidíme aj ďalších borcov, ktorí sú česko-slovenským fanúšikom bojových športov dobre známi z najväčšej organizácie v našich končinách – Oktagon MMA, s ktorou DFN úzko spolupracuje. Jedným z nich je napríklad aj  ostrostrelec Vladimír Lengál, ktorý je vyhlásený postojár, no v Tipsport aréne bude bojovať pod pravidlami MMA.

Organizátori sľubujú na DFN 8 veľkolepú svetelnú audiovizuálnu sprievodnú show a najväčší galavečer bojových športov, aký sa kedy v Banskej Bystrici a regióne konal. Tvrdé súboje v thajskom boxe a MMA v klietke na vynovenom banskobystrickom zimnom štadióne si môžete vychutnať už v sobotu 22. októbra. Brány vynovenej Tipsport arény sa otvoria v sobotu o 17.00 h. Nabitú kartu otvorí predzápas približne o 17.30 h. Vstupenky si môžete zakúpiť v predpredaji na tomto odkaze, alebo v deň konania galavečera priamo v pokladni zimného štadióna, ktorá sa otvorí o 14.00 h.

Verejné váženie v ESC

Všetkých bojovníkov, ktorí sa predstavia v sobotu 22. októbra vo vynovenej Tipsport aréne, budete môcť vidieť už v piatok 21. októbra. Od 17.30 h sa totiž v Europa SC, v centrálnej časti na prízemí, uskutoční verejné váženie. Práve tu sa bojovníci po prvýkrát postavia proti sebe tvárou v tvár na predzápasových staredownoch, aby sa pokúsili zastrašiť sa navzájom a možno, ako to býva zvykom, si vymenia aj pár štipľavých slov.