Známy podnikateľ v zbrojárskom priemysle zo Šalkovej – Jaroslav Kuracina, sa po roku vrátil do pléna Mestského zastupiteľstva v Banskej Bystrici.

Jaroslav Kuracina skončil vo volebnom obvode centra mesta v minuloročných voľbách prvý pod čiarou a s počtom hlasov 895 ako nezávislý kandidát neobhájil svoje kreslo. V utorok, niečo vyše roka po poslednom riadnom zasadnutí predchádzajúceho zastupiteľstva, však ako prvý náhradník zložením sľubu počas rokovania MsZ nahradil zosnulého Jozefa Pikulu.

V minulom volebnom období patril Kuracina najmä kvôli pracovným povinnostiam medzi najväčších absentérov na zasadnutiach zastupiteľstva, keď sa zúčastnil len na 24 hlavných rokovaniach mestských poslancov zo 40-tich. Spočiatku patril medzi podporovateľov bývalého primátora Petra Gogolu, ktorý pre jeho spoločnosť Grand Power pred víťazstvom v primátorských voľbách istý čas pracoval. Bol členom klubu nezávislých poslancov, pričom pôsobil ako jeho podpredseda. Ako podnikateľ viackrát v minulosti verejne kritizoval politiku vládnej strany Smer-SD a patril medzi podporovateľov neúspešnej prezidentskej kandidátky Heleny Mezenskej.