Po náhlych zdravotných ťažkostiach z úvodu mesiaca zomrel v pondelok vo veku 59 rokov banskobystrický mestský poslanec a stavebný inžinier Jozef Pikula.

jozef pikulaDlhé roky pracoval na Mestskom úrade v Banskej Bystrici, konkrétne na niekdajšom referáte územného rozvoja a výstavby. Neskôr pracoval v súkromnej sfére v oblasti stavebníctva. Angažoval sa v banskobystrickom LIONS klube. Do komunálnej politiky vstúpil v minulom roku, ako známy aktivista či podporovateľ športových aktivít z Uhliska získal vo voľbách vo volebnom obvode centra mesta vyše tisíc hlasov a stal sa poslancom zastupiteľstva. V tom bol členom klubu nezávislých poslancov.

„Keď som pred niekoľkými dňami s Jozefom hovoril, ani vo sne ma nenapadlo, že to bude jeho posledný rozhovor na tomto svete. Bohužiaľ život je niekedy takýto krutý a neúprosný. Bol dobrým rodičom, výborným manželom. Je to tragédia nielen pre rodinu, známych a priateľov, ale aj pre nás kolegov poslancov a bývalých futbalistov, ľudí, ktorí ho mali radi. Stratili sme pracovitého človeka, ktorý veľkú časť svojho života venoval tomu, aby toto mesto fungovalo,“ povedal predseda klubu nezávislých poslancov v mestskom zastupiteľstve Milan Smädo.

V pléne banskobystrického mestského zastupiteľstva tak dôjde k zmene, keď by mal miesto po zosnulom poslancovi prebrať prvý náhradník v danom volebnom obvode, ktorým je bývalý mestský poslanec Jaroslav Kuracina. V prípade odmietnutia funkcie by nasledoval ďalší neúspešný kandidát v poradí.

Verejný pohreb Jozefa Pikulu za účasti primátora Jána Noska či mestských poslancov, sa uskutoční vo farskom kostole Nanebovzatia Panny Márie v piatok 30. októbra o 13-tej hodine.