Volejbalistky VK Pirane Brusno na favorizované súperky z VKP Bratislava nestačili ani v druhom štvrťfinálovom stretnutí play-off extraligy.

V stredu 22. marca v hlavnom meste dominovali hráčky VKP, ktoré v základnej a nadstavbovej časti obsadili 2. miesto, a tak boli jasným favoritom série. V samom úvode prvého setu ešte Pirane držali s domácimi krok (6 – 6) a neskôr po krátkej sérii znížili na 2-bodový rozdiel (13 – 11). Bratislavčanky si však následne vypracovali potrebný náskok a prvú časť vyhrali 25 – 18.

Na začiatku druhého setu Brusnianky vyhrávali 6 – 3 aj 7 – 6 z ich pohľadu, ale družstvo VKP potom predviedlo až 9-bodovú šnúru na 15 – 7. Domáce už následne pohodlne dotiahli do úspešného konca aj druhú sadu (25 – 14).

V podobnom duchu sa niesol aj tretí set. Pirane hrali spočiatku vyrovnanú partiu, ale Bratislavčanky si opäť pomohli sériou, tentokrát 6-bodovou a výrazným rozdielom vyhrali aj toto dejstvo (25 – 13), a tým pádom výsledkom 3:0 na sety aj celý zápas. Po vypadnutí v štvrťfinále si tak Pirane na základe tabuľkového postavenia v základnej a nadstavbovej časti zahrajú ešte o konečné 7. miesto, a to proti ŠVK Pezinok. Termíny zápasov ešte nie sú určené.

Pavel Bernáth, tréner VKP Bratislava pre svf.sk: „Som rád, že sme postúpili do semifinále, lebo to bol náš predsezónny cieľ. Duel bol kostrbatý, ale počítajú sa víťazstvá.“

Lukáš Šmída, tréner VK Pirane Brusno pre svf.sk: „Mrzí ma ako zápas dopadol. VKP nastúpil bez prvej nahrávačky aj libera. Bol tím, ktorý bol „hrateľný“. Výsledok asi ukazuje na to, na akej úrovni sú naše schopnosti. VKP vyhral zaslúžene, ale dúfal som, že by sme mohli vyhrať aspoň jeden set, alebo hrať viac vyrovnane.“

Niké Extraliga ženy – štvrťfinále play-off – 2. zápas – streda 22.03.2023, 18.30 h – Bratislava

VKP Bratislava – VK Pirane Brusno 3:0 (18, 14, 13)

Analýza bodov: Útoky: 35 – 24. Esá: 8 – 7. Bloky: 9 – 0. Chyby súpera: 23 – 14. Rozhodovali: Juráček a Viktoríni-Lisá. Konečný stav série: 2:0.

Zostava VKP Bratislava a body: Fartelová 11, Boledovičová 10, Štermenská 7, Ta. Hrušecká 8, Smiešková 6, Návratová 10, liberka N. Takáčová. Tréner: P. Bernáth.

Zostava VK Pirane Brusno a body: Moroz 4, Rešutíková 3, Tomková 11, Šmídová 1, M. Jančová 8, Mederly 1, liberka T. Dlhošová (D. Dlhošová 0, A. Krajčírová 0, Birčáková 3). Tréner: L. Šmída.

Hráčky zápasu: Ema Štermenská (VKP Bratislava) – Erika Rešutíková (VK Pirane Brusno).