Volejbalistky VK Pirane Brusno v sobotu 18. marca odštartovali svoju púť v play-off extraligy. V prvom štvrťfinálovom zápase na domácej palubovke v Slovenskej Ľupči na VKP Bratislava nestačili.

Brusnianky ešte v samom úvode prvého setu držali s hostkami krok (5 – 5), ale Bratislavčanky následne odskočili 6-bodovou šnúrou. Hráčky VKP postupne svoj náskok navyšovali a prvú sadu dotiahli do úspešného konca sériou 6-tich bodov (10 – 25). Jednoznačný favorit série, ktorý obsadil po základnej a nadstavbovej časti 2. priečku, dominoval aj v druhom sete, keď si zakrátko vytvoril komfortný náskok a napokon ho vyhral o 13 bodov (12 – 25).

Výraznú zmenu neprinieslo ani tretie dejstvo. Pirane v ňom síce dokázali nazbierať 15 bodov, svoje maximum v rámci stretnutia, ale po dominantnom výkone sa z presvedčivej výhry a úspešného vstupu do vyraďovacích bojov radovali volejbalistky VKP Bratislava. Na domácej strane bola za hráčku zápasu vyhlásená Ema Tomková, ktorá si pripísala 9 bodov. Druhý zápas série, hranej na dve víťazstvá, je na programe v stredu 22. marca v Bratislave.

Lukáš Šmída, tréner VK Pirane Brusno pre svf.sk: „V podstate nám vyšiel iba začiatok prvého setu. Potom sme nevedeli udržať dohodnutý smer podania, na príjme podania to tiež nebolo ideálne a najmä sme zle bránili na sieti a v poli. Samozrejme, uznávam kvalitu súpera a s pokorou prijímame jeho zaslúžené víťazstvo. Nič nenechal na náhodu. Pozitívom pre mňa bolo, že ani za stavu 10 – 24 sme neprestávali hrať, snažili sme sa. Odveta nebude ľahká, skúsime niečo vymyslieť, čím by sme mohli prekvapiť, zaskočiť.“

Pavel Bernáth, tréner VKP Bratislava pre svf.sk: „Som rád, že sme do play-off vstúpili úspešne. Hrali sme jednoducho, účelne, dobre sme podávali a to v zápase stačilo.“

Niké Extraliga ženy – štvrťfinále play-off – 1. zápas – sobota 18.03.2023, 16.00 h – Slovenská Ľupča

VK Pirane Brusno – VKP Bratislava 0:3 (-10, -12, -15)

Analýza bodov: Útoky: 21 – 40. Esá: 1 – 7. Bloky: 3 – 4. Chyby súpera: 12 – 24. Rozhodovali: Holčík a Novotný. Diváci: 300. Stav série: 0:1 (na dva víťazné zápasy).

Zostava VK Pirane Brusno a body: Rešutíková 0, Tomková 9, Šmídová 5, M. Jančová 8, Birčáková 1, Moroz 2, liberka T. Dlhošová (Mederly 0, A. Krajčírová 0). Tréner: L. Šmída.

Zostava VKP Bratislava a body: Boledovičová 13, Kohútová 0, Ta. Hrušecká 12, Spevár 5, Z. Písečná 10, Dreisigová 10, liberka Pelozo (Štermenská 0, Pazúriková 1). Tréner: P. Bernáth.

Hráčky zápasu: Ema Tomková (VK Pirane Brusno) – Nina Dreisigová (VKP Bratislava).