Hokejisti Banskej Bystrice opäť nedokázali nadviazať na predošlú výhru, keď tentokrát po nedeľnom víťazstve nad Košicami v utorok prehrali pohronské derby so Zvolenom. Barani opäť zlyhali v koncovke.

Zvolenčania viedli po prvej tretine 0:1, keď v 4. minúte strelu Kotvana od modrej čiary úspešne tečoval Puliš. V prostrednej časti hry pridali rytieri ďalšie dva góly. V 24. minúte našiel Krieger dobre postaveného Leskinena, ktorý upratal puk do siete. V 35. minúte zas prekonal Weningera obranca hostí Kubka. O štvrtý gól Zvolena sa v 45. minúte postaral v presilovke hostí Török.

„Bolo to naše tradičné derby. Gratulujem súperovi, vyhrali úplne zaslúžene. Trpíme v koncovke. Mali sme tam šance, niekoľkokrát sme súpera dokázali zavrieť v útočnom pásme, ale kto nedá gól, nevyhrá zápas. Na začiatku na nás vybehli trošku aktívnejšie, dokázali premeniť šance z predbránkového priestoru, tlačili sa tam. Z toho si musíme zobrať ponaučenie, mať tam hráčov a ísť na tie “špinavé“ góly. Myslím si, že všetci chlapci drú a chcú. Proste, je to taká situácia, v ktorej nikto nie je rád, ale nikto z nás sa nevzdáva,“ zhodnotil zápas Alex Výhonský, útočník baranov.

Hokejisti Banskej Bystrice tak opäť nedokázali nadviazať na výhru a opäť prehrali na nulu. Barani sú aj naďalej na poslednom mieste Tipos extraligy v počte strelených gólov. „Bez gólu sa nedá vyhrať, to je jasné. Mali sme aj čisté šance. Striedame výhry s prehrami na nulu, neviem čím to je. Aj keď sme mali málo striel, tie šance tam boli, takže musíme proste dať gól. Zvolen je výborný tím, mali šance aj oni. Tak ako Rahm podržal ich, tak aj Winny (Evan Terrance Weninger, pozn. red.) podržal nás v tom, že sme tých gólov nedostali viac,“ povedal po pohronskom derby Ivan Droppa, tréner HC ’05 Banská Bystrica, ktorý následne hľadal odpoveď na otázku, či bol Zvolen silnejším súperom ako Košice, najmä v hre v strednom pásme. „Zvolen hrá vo väčšej pohode ako Košice, takže opticky sa zdalo, že sú v strednom pásme rýchlejší. My ale nemôžeme urobiť nič iné, ako robiť hlavne na tom, aby sme vedeli konzistentne dávať góly,“ odpovedal Droppa.

Jeho náprotivok Peter Oremus bol naopak po utorkovom televíznom stretnutí spokojný: “Za dva dni sme získali šesť bodov a dnešným zápasom sme len potvrdili to, že aj na druhý deň vieme odohrať ťažký zápas. Kolektívna práca sa odzrkadlila v tom, že výkon bol vynikajúci. Som spokojný aj s tým, ako sme hrali presilovky, nie len s tým gólom, ale aj s tým, že sme súpera dvakrát po dve minúty zamkli. Chlapci to zahrali veľmi dobre, aktívne a konečne po dlhej dobe sme hrali presilovky tak, ako si predstavujeme.“ Zvolenčania tak nadviazali na pondelkovú výhru 3:5 na ľade Liptovského Mikuláša.

Záver tretieho tohtosezónneho derby medzi Banskou Bystricou a Zvolenom okorenili pästné súboje. Najprv si to rozdal Fossier proti Royovi, o niekoľko sekúnd na to sa Gabor pustil do Viedenského a Kostromitin do Töröka. Výhonský taktiež vyzval na „férovku“ Kotvana.

„Touto cestou by som chcel vyjadriť rešpekt Oldrichovi Kotvanovi, ktorý to vzal úplne čestne. Patrí to k tomu, hrá sa do konca. Boli tam vypäté emócie a my nemôžeme ukázať, že poľavujeme. Musíme hrať 60 minút až do konca a za každú cenu,“ okomentoval vybičovaný záver stretnutia Alex Výhonský. „Emócie patria k tomuto derby, takže v tom nevidím nijaký problém,“ dodal Ivan Droppa.

Viac o samotnom priebehu utorkového pohronského derby sa dozviete v našej fotoreportáži. Hokejisti Banskej Bystrice sa najbližšie predstavia na Štefana v Poprade.