V utorok 21. decembra od 18.00 h sa v Slovenskej Ľupči pred televíznymi kamerami odohral šláger 16. kola Niké Extraligy žien, v ktorom VK Pirane Brusno hostili majstrovskú Sláviu Bratislava. Z duelu, v ktorom sa volejbalistkám Brusna podarilo poraziť lídra tabuľky v troch setoch, vám prinášame aj fotogalériu a pozápasové vyjadrenia.

Brusnianske volejbalistky vstúpili do zápasu výborne, keď si vypracovali vedenie 7 – 3 aj 8 – 4. Aj po následnom oddychovom čase hostí pokračovali domáce hráčky v sústredenom výkone. Desiaty bod získali Pirane po oku lahodiacej dlhej výmene a na 11 – 5 zvyšovala Tereza Podhradská, ktorá odrazila loptu z prvej z pokľaku tak, že súperky už nedokázali zareagovať. Od stavu 17 – 12, začali hráčky Brusna viac chybovať a Slávia aj vďaka dobrému blokovaniu vyrovnala na 17 – 17. Pirane sa následne vrátili k svojej hre, sériou štyroch bodov si za podania Venezuelčanky Johenlis Belisario vypracovali vedenie 21 – 17 a koncovku prvého setu už zvládli.

Po vyrovnanom úvode druhého setu uhrali Pirane od stavu 5 – 6 päť víťazných lôpt v rade, pričom po dvoch blokoch v podaní Johenlis Belisario si hostia zobrali oddychový čas. Krátko po príchode na palubovku sa pekným smečom prezentovala aj Michaela Kánová. V nasledujúcom priebehu druhého dejstva sa hráčky Slávie priblížili domácim najviac na rozdiel troch bodov. Brusnianky naďalej nepoľavovali a vybojovali si vedenie 2:0 na sety.

Tretí set bol najvyrovnanejší. Hráčky Slávie do neho vstúpili tromi bodmi a Pirane odpovedali rovnakou mincou. V ďalšom priebehu delili družstvá najviac dva body, až si Brusnianky v závere setu vybojovali sériou troch bodov vedenie 23 – 19. Líder tabuľky ešte dokázal znížiť, aj odvrátiť prvý mečbal, ale domáci tím si už výhru zobrať nenechal. Brusnianske Pirane tak vyhrali piaty zápas v rade a uštedrili Slávii len druhú porážku v sezóne, keďže aktuálny líder tabuľky prehral dovtedy naposledy ešte v prvom kole s Novým Mestom nad Váhom.

Na domácej strane sa bodovo najviac darilo Johenlis Belisario, ktorá získala pre Pirane 16 bodov. S 15 bodmi jej sekundovala Sára Dlhošová, ktorej sa darilo najmä na smeči. Výborne smečovala aj kapitánka Danijela Nikić, ktorá si pripísala 12 bodov. Za hráčku zápasu na strane Piraní bola označená liberka Tímea Sujová, ktorá výrazne pomáhala v defenzíve.

Kristian Michailov, tréner VK Pirane Brusno pre svf.sk: „Nádherný koniec roka 2021. Som veľmi hrdý na svoje dievčatá a na celý trénerský štáb. Urobili sme obrovský kus práce v krátkom čase. Ďakujeme Slávii za pekný zápas a tešíme sa na ďalšie výzvy. Máme čas na dobitie bateriek a strávime čas so svojimi najbližšími. Všetkým prajem zdravie a veselé sviatky.“

Tímea Sujová, liberka a hráčka zápasu VK Pirane Brusno pre BBonline.sk: „My sme sa už od začiatku týždňa pripravovali takticky na tento zápas, takže som si aj myslela, že to bude mať takýto priebeh. Podľa mňa každá hráčka robila to, čo mala, a tým pádom sme aj zvíťazili. Po Vianociach sa budeme pripravovať na to, aby sme zabojovali o čo najlepšie umiestnenie v prvej štvorke.“

Tereza Podhradská, blokárka VK Pirane Brusno pre BBonline.sk: „Tento zápas bol naozaj špecifický. Prišli sme sem a bola tu nabitá energia. Povedali sme si, že musíme na súperky poriadne tlačiť už od začiatku. Mali sme zápas pod kontrolou. Nebáli sme sa, či už ulievať, alebo smečovať. Išli sme do toho naplno. Je to pre nás najväčšie víťazstvo v sezóne, keďže Slávia je naozaj kvalitný súper. Pripravovali sme sa naozaj poctivo, či už na tréningu, alebo v teoretických veciach. Pokiaľ hráme svoju hru, nestratíme hlavu, sústredíme sa v každej činnosti, tak určite máme veľký potenciál. Naozaj sme rady, že sme vyhrali.“

Danijela Nikić, blokárka a kapitánka VK Pirane Brusno pre BBonline.sk: „Nemohlo byť lepšieho spôsobu, ako zakončiť rok. Po celý zápas sme kontrolovali priebeh. Týmto zápasom sme každému ukázali, kto sme. Teraz máme zaslúžený oddych a sústredíme sa na ďalšie víťazstvá, ktoré určite prídu. Gratulujem môjmu tímu k veľkému víťazstvu. Ďakujem všetkým, ktorí nás podporujú a fandia nám. Želám všetkým veľa zdravia a šťastia, aby prežili sviatky v pokoji so svojimi rodinami.“

Michal Matušov, tréner VK Slávia EU pre svf.sk: „V prvom rade gratulujem súperovi k víťazstvu, ktoré si zaslúžil. My sme neplnili taktické veci, ktoré sme si stanovili v príprave a mohli si nimi pomôcť. Slabo sme podávali. Neeliminovali sme súperov útok, ktorý bol najväčším rozdielom medzi družstvami, a to najmä po brejkpointe. To v globále rozhodlo. Celému nášmu hnutiu želám šťastné, veselé a hlavne v zdraví prežité sviatky.”

Niké Extraliga ženy – 16. kolo – utorok 21.12.2021 – S. Ľupča

VK Pirane Brusno – VK Slávia EU Bratislava 3:0

Sety: 25 – 22, 25 – 19, 25 – 23. Rozhodovali: Holčík a Smolko. Stretnutie sa odohralo bez prítomnosti divákov.

Zostava VK Pirane Brusno a body: Kvasnová 5, S. Dlhošová 15, Nikić 12, Montero 4, Belisario 16, Podhradská 7, liberky: Sujová a Tomková (Vrabcová 0, Kánová 1). Tréner: K. Michailov.

Zostava VK Slávia EU Bratislava a body: Spratt 5, Doluda 9, Piatukhova 1, Hašková 12, Fričová 7, Páneková 2, liberka: Magdinová (Földesiová 2, Kucserová 1, Horváthová 0). Tréner: M. Matušov.

Hráčky zápasu: Tímea Sujová (VK Pirane Brusno) – Ema Magdinová (VK Slávia EU Bratislava)

Analýza bodov: Útoky: 46 – 31. Esá: 5 – 4. Bloky: 8 – 4. Chyby súpera: 16 – 25.

Aktuálnu tabuľku Niké extraligy žien nájdete tu. Volejbalistky VK Pirane Brusno sa najbližšie predstavia v hlavnom meste, kde vo štvrtok 6. januára o 19.00 h nastúpia na stretnutie 17. kola Niké Extraligy žien proti domácemu VKP Bratislava.