Dracula Fight Night sa vracia domov. Zrekonštruovaný banskobystrický zimný štadión bude v sobotu 22. októbra hostiť ôsme pokračovanie najväčšieho galavečeru bojových športov v regióne.

Vynovená hokejová Tipsport aréna v Banskej Bystrici nebude hostiť len extraligové zápasy baranov, ale aj iné športové či kultúrno-spoločenské podujatia. Práve DFN 8 bude prvým nehokejovým eventom, ktorý sa bude na bystrickom zimnom štadióne konať po dokončení rekonštrukcie.

Spojenie banskobystrického zimného štadióna a organizácie DFN nie je náhodné. Veľkým fanúšikom hokejistov HC ’05 Banská Bystrica je práve zakladateľ a tvár organizácie Vladimír „Dracula“ Moravčík, ktorý ukončil mimoriadne úspešnú a svetovými titulmi ovenčenú kariéru na poslednom podujatí DFN 7 vo Zvolene.

„Ja som začínal, keď sa boxovalo vonku pod jednou žiarovkou. Teraz tu máme štadióny, ktoré sa plnia fanúšikmi bojových športov. Mám z toho radosť, že môžem dať mojim zverencom takúto príležitosť, boxovať na banskobystrickom zimáku. Je mi to veľmi ľúto, že som sa neukázal doma na novučičkom zimáku, ale ako sa hovorí, nikdy nehovor nikdy,“ hovorí pred októbrovým DFN 8 legendárny Vladimír “Dracula “ Moravčík.

Najväčší galavečer bojových športov, aký sa kedy v Bystrici konal

V júni stála na zimnom štadióne vo Zvolene klietka v tvare oktagonu, ktorá po prvýkrát v rámci gelavečerov DFN vystriedala ring. Organizátori vsadili okrem klietky aj na zápasy v postoji v malých rukaviciach či komplexné boje v zmiešaných bojových športoch (MMA), vďaka čomu sa športová atraktivita tvrdých stretov oproti predošlým turnajom ešte zvýšila.

DFN však nie je len o nekompromisných súbojoch v klietke, ale aj o bohatej sprievodnej show. Práve kompletné dokončenie rekonštrukcie banskobystrického zimného štadióna, ktoré zahŕňa aj nové ozvučenie, osvetlenie a LED kocku, prináša organizátorom nové možnosti v rámci dotvorenia komplexného zážitku pre všetkých fanúšikov.

„Na DFN 8 sa mimoriadne teším, a to hlavne preto, lebo sa vraciame domov do Banskej Bystrice, na krásne zrekonštruovaný hokejový štadión. Pre divákov a fanúšikov pripravujeme nezabudnuteľný večer plný emócii, adrenalínu a skvelých zápasov v MMA a thajskom boxe v malých MMA rukaviciach. Chýbať nebude svetová audiovizuálna show aj špeciálne nástupy bojovníkov, ktorých diváci poznajú aj z organizácie Oktagon MMA, s ktorou DFN spolupracuje.  Sprievodné videá taktiež priblížia fanúšikom prípravu a životné príbehy bojovníkov. Neskutočne sa teším na tento večer pred banskobystrickým publikom, ktoré vždy vytváralo skvelú atmosféru. Verím, že pôjde o najväčší galavečer bojových športov, aký sa kedy v Bystrici konal,“ povedal viac k chystanej show Vladimír Piperek, promotér a organizátor DFN.

Boj o trón aj bystrické talenty

Po tom, čo organizácia na poslednom DFN 7 spoznala meno svojho prvého šampióna, sa v Banskej Bystrici dočkáme aj druhého. V hlavnom zápase večera sa v boji o titul šampióna DFN v divízii do 77 kg stretne Juraj Tutura a Alex Fernández. Tutura je odborníkmi považovaný za nástupcu Vladimíra Moravčíka. Španiel Fernández v poslednom zápase porazil európskeho šampióna WMC Talafousa. Tento titul získal aj Moravčík. Juraj Tutura si vybojoval titulovú šancu na DFN 7 vo Zvolene krásnym highkickom v jednoznačnom KO večera. Jeho český súper Vít Vokoun skončil na niekoľko nasledujúcich minút v starostlivosti lekárov.

„Hlavný zápas večera medzi Jurajom Tuturom a Španielom Fernándezom nám prinesie titulový zápas o šampióna DFN a uvoľnený pomyselný trón po Vladovi Moravčíkovi. Zo súboja Rutkowski – Barašič vzíde titulový vyzývateľ neporazeného šampióna – “bad boya“ Radka Roušala. Vo svojej profesionálnej premiére sa predstaví domáca vychádzajúca hviezda z banskobystrického Dracula Gymu Veronika Smolková, ktorá je majsterka sveta v MMA strikingu,“ priblížil kartu DFN 8 promotér Piperek.

Na atraktívnej karte nechýba ani prvý šampión DFN Radek Roušal či známy bojovník z organizácie Oktagon MMA Vladimír Lengál. Bystričania sa môžu tešiť aj na mladé talenty z domáceho Dracula Gymu – Radomíra Chovana, Jána Luptáka, Rolanda Tótha a Richarda Dobrotku, ktorý sa predstaví vo svojej MMA premiére.

Príjemným spestrením bude ženský súboj. V ňom sa ďalšia reprezentantka bystrického Dracula Gymu Veronika Smolková postaví vo svojom prvom profesionálnom MMA zápase Češke Eliške Pelechovej, ktorú môžu fanúšikovia poznať z televíznej reality show Oktagon Výzva.

Najdôležitejšou informáciou je, že vstupenky sú už v predaji, a to v sieti Ticketlive na tomto odkaze. Boj o trón a najväčší galavečer bojových športov, aký sa kedy v Banskej Bystrici konal, sa uskutoční už v sobotu 22. októbra v banskobystrickej hokejovej Tipsport aréne.