kino urpin hasiciČasť objektu bývalého Kina Urpín v centre Banskej Bystrice na Cikkerovej ulici zachvátili plamene. Podľa okoloidúcich požiar zrejme súvisí s aktuálne prebiehajúcimi búracími prácami v budove.

„Príslušníci Hasičského a záchranného zboru na mieste práve zasahujú, požiar bol ohlásený len krátko pred 13-tou hodinou. Požiar sa podarilo lokalizovať pred 14-tou hodinou a naďalej na mieste zasahuje viac ako desať hasičov,“ uviedol pre portál BBonline.sk hovorca Krajského riaditeľstva HaZZ v Banskej Bystrici Erik Piater s tým, že bližšie informácie budú môcť hasiči poskytnúť až po ukončení zásahu.

Ako informovala hovorkyňa primátora Banskej Bystrice Zdenka Sekerešová, mesto aktuálne vydalo búracie povolenie na zadnú časť objektu kina, na základe ktorého sa spomenuté práce vykonávali. V tejto súvislosti došlo dočasne aj k zmene parkovania na ulici J. Cikkera.

Objekt je v súkromných rukách od roku 2007. Vtedy zaň mesto dostalo zhruba 19 miliónov vtedajších korún. Kino vlastnil známy žilinský podnikateľ George Trabelssie, ktorý tu však svoj podnikateľský zámer, hovorilo sa o kongresovom centre, nezrealizoval a objekt ponúkol späť mestu. Aj keď o kultúrny stánok malo záujem vtedy ešte fungujúce PKO, poslanci sa nestotožnili s myšlienkou spätného odkupu. Neskôr sa budova dostala do rúk tunajšieho podnikateľa a lekára Petra Finďa, známeho napríklad ako spoluvlastníka polikliniky Novamed v Radvani. V poslednom období sa hovorilo o záujme prestavať bývalé kino na parkovací dom.