Vedenie múzea vyzvalo mesto k začatiu výstavby a hrozí opätovným uzatvorením prejazdovej cesty, najneskôr k dátumu 15. mája. Mesto chce dovtedy výstavbu alternatívnej komunikácie stihnúť.

mzem SNP
Problém prejazdnosti areálu Múzea SNP sa po troch mesiacoch opäť vracia.

Ešte v januári tohto roka sa vedenie Pamätníka SNP rozhodlo uzatvoriť komunikáciu vo svojom areáli, ktorá slúži desiatkam podnikateľov ako prístupová a zásobovacia trasa k ich podnikom. Ako dôvod uvádzalo najmä kolízne situácie chodcov v areáli a ničenie cesty vo vlastníctve Múzea, ktorá nebola na intenzitu takejto dopravy projektovaná.

Po viac ako troch mesiacoch sa situácia opakuje. Stanislav Mičev, riaditeľ Múzea SNP, listom oznámil mestu, že najneskôr do 15. mája komunikáciu uzavrie. Podľa jeho slov malo mesto do 30. apríla postaviť alternatívnu prístupovú cestu po obvode areálu, so stavebnými prácami sa však nezačalo. Múzeum sa vzhľadom k zvýšenému počtu návštevníkov a najmä detí bojí prípadnej tragédie.

Ako povedala pre BBonline.sk zastupujúca hovorkyňa mestského úradu Barbora Winterová, dôvodom posunutia začiatku prác je dlhá zima. Pre mesto je však cesta momentálnou prioritou a verí, že do 15. mája stihne postaviť alternatívnu trasu po obvode areálu.