Futbalisti MFK Dukla Banská Bystrica chcú v druhú aprílovú sobotu na domácom trávniku pridať tretiu výhru v rade. Čaká ich súper z Michaloviec, ktorý taktiež v nadstavbovej časti ešte neprehral. Po piatkovom tréningu na Štiavničkách sme oslovili trénera Mária Auxta a brankára Michala Trnovského.

Zverenci skúseného českého lodivoda Františka Straku v nadstavbovej časti ešte neprehrali a dokonca ani neinkasovali. V posledných dvoch kolách však hráči predposledných Michaloviec zároveň ani neskórovali. Spolu so záverom základnej časti ťahajú 6-zápasovú sériu bez prehry, takže príkladne bojujú o to, aby sa vyhli baráži. Banskobystrická Dukla zas bojuje o najvyššiu priečku v skupine o udržanie sa, ktorá môže zaručiť postup do prípadnej kvalifikácie o účasť v predkole Európskej konferenčnej ligy UEFA. Takisto v nadstavbe ešte neprehrala, pričom v posledných dvoch kolách bodovala naplno, naposledy po výhre najtesnejším rozdielom v Košiciach. Na čele spodnej šestky má už, dá sa povedať komfortný, 8-bodový náskok.

„Súper vstúpil do jarnej časti aktívne, zbierajú body, chcú sa zachrániť. Vidno u nich taký nový život, chcú s tým niečo urobiť. Ja by som nehovoril, že my sme v nejakej pohodičke. Skôr sme v takej fáze, že chlapci chcú ukázať, že do druhej šestky nepatríme. Príprava bola tento týždeň v norme, dali sme chlapcom o jeden deň dlhšie voľno, ale pokiaľ ide o záťaž, všetko bolo splnené,“ povedal na margo situácie oboch tímov hlavný tréner MFK Dukla Mário Auxt.

V Košiciach chýbal Dukle okrem Róberta Polievku a Borisa Godála aj Timotej Záhumenský. „Timo sa našťastie vrátil do tréningového procesu. „Gody“ s Robom sú stále mimo a trénujú individuálne,“ informoval Auxt. Ligovú premiéru v drese Dukly si v Košickej futbalovej aréne odkrútil Michal Trnovský, okorenil ju čistým kontom. Musel niečo prihodiť do tímovej kasičky? „Zatiaľ ešte nič, ale určite to bude zrátané, o to sa nebojím,“ odpovedal 22-ročný brankár, ktorý dúfa, že si čoskoro zachytá ligu aj na Štiavničkách: „Určite áno, ale naučil som sa, že v živote netreba mať dopredu očakávania, aby človek potom nebol prekvapený. Snažím sa pracovať naplno každý tréning a uvidíme, ako sa tréneri zajtra rozhodnú.“

Banskobystrický rodák Trnovský, ktorý je v Dukle na hosťovaní z druholigového Šamorína do konca sezóny, prehovoril aj o súperovi zo Zemplína: „Michalovce netreba podceniť, majú svoju kvalitu a presvedčivé výsledky na jar. Štyri zápasy nedostali gól, takže určite to nebude ľahký zápas, ako si niektorí ľudia myslia. Michalovce budú hrať o všetko, keďže strácajú tri body na Košice. Budú hrať o život, ale keď predvedieme takú hru, ako v posledných zápasoch, tak by sme mali byť pripravení.“

V oboch doterajších vzájomných stretnutiach vyhrala Dukla. V auguste na Zemplíne rozdielom triedy a v novembri doma 3:1. V týchto dvoch dueloch dal spolu tri góly Martin Rymarenko, ktorý s 11 gólmi spolu so spoluhráčom Róbertom Polievkom okupuje čelo poradia kanonierov Niké ligy. Najlepším strelcom MFK Zemplín je 8-gólový Matúš Marcin.

Stretnutie 5. kola Niké ligy – skupiny o udržanie sa medzi MFK Dukla Banská Bystrica a MFK Zemplín Michalovce má naplánovaný úvodný výkop na sobotu 13. apríla o 18.00 h na Národnom atletickom štadióne na Štiavničkách. Hlavným arbitrom bude Peter Kráľovič, na čiarach mu bude asistovať František Ferenc a Mário Roszbeck. V čase zápasu sa má teplota vzduchu pohybovať od 19 do 17 °C, pričom obloha má byť jasná až polojasná. Vstupenky si môžete kúpiť online tu, ale aj priamo v pokladni na štadióne, ktorá bude otvorená od 16.00 h. Brány štadióna sa pre verejnosť otvoria hodinu pred úvodným výkopom.

Tabuľka Niké ligy – sk. o udržanie sa pred 5. kolom

# KLUB Z V R P G+ G- RG B
1 26 12 8 6 45 33 12 44
2 26 9 9 8 34 30 4 36
3 26 8 6 12 27 29 -2 30
4 26 5 6 15 21 48 -27 21
5 26 3 9 14 22 42 -20 18
6 26 0 5 21 16 56 -40 5