Už v sobotu 13. mája sa bude na Štiavničkách konať ďalší futbalový sviatok. Dukla privíta Slovan, ktorý môže spečatiť zisk majstrovského titulu. Zverenci trénera Michala Ščasného zas bojujú o účasť v pohárovej Európe.

Stretnutie 9. kola skupiny o titul Fortuna ligy má naplánovaný úvodný výkop na 16.30 h. Banskobystrická Dukla má momentálne dobrú formu, keď z posledných troch zápasov získala 7 bodov, pričom naposledy vyhrala s čistým kontom v Trnave.

MFK Dukla potrebuje na postup do predkola Európskej konferenčnej ligy UEFA v posledných dvoch kolách poskočiť na 3. miesto, alebo uspieť v prípadnej baráži o poslednú miestenku v pohárovej Európe. Baráž sa bude hrať, ak FC Spartak Trnava ako víťaz Slovenského pohára zotrvá na 3. mieste, kde má 2-bodový náskok pred Duklou aj Podbrezovou. V prípadnej baráže sa o európsku miestenku pobijú celky od 4. do 7. miesta, pričom v semifinále a finále baráže má výhodu domáceho prostredia vyššie postavený klub. Európskym ambíciám Dukly môže dať definitívnu stopku Podbrezová, ak by skončila tretia. Aj preto potrebujú zverenci trénera Michala Ščasného belasých zdolať, aby mal Slovan ešte v poslednom kole skupiny o titul proti Podbrezovej o čo hrať.

Keďže Slovan má v aktuálnej sezóne lepšie vzájomné zápasy s Dunajskou Stredou, pri 5-bodovom náskoku na čele tabuľku mu stačí v posledných dvoch kolách získať jeden bod, alebo sa spoliehať na zaváhanie prenasledovateľa.

Do Banskej Bystrice sa v hojnom počte chystajú aj priaznivci belasých. K dispozícii budú mať 1045 vstupeniek. Aj preto budú chlapci spod Urpína potrebovať početnú podporu banskobystrických fanúšikov, aby sa doma cítili ako doma. Aby ste sa na svoje miesta dostali včas a vyhli sa čakaniu v radách, odporúčame prísť v predstihu a zakúpiť si vstupenky vopred, v predpredaji na tomto odkaze.

Pred sobotňajším stretnutím so Slovanom sme v spolupráci s BB FM rádiom vyspovedali Michala Faška, ofenzívneho stredopoliara Dukly, ktorý má v aktuálnom ligovom ročníku na konte 7 gólov a 3 asistencie.

Michal, ak Slovan neporazíte, tak bude v Banskej Bystrici oslavovať titul. Je to motivácia naviac?

Presne tak. Možno nám síce Slovan pomohol svojím víťazstvom s Dunajskou Stredou, že budú možno už teraz v hlavách oslavovať. Nám samozrejme treba takisto body. Nerád by som sa tu pozeral na ich oslavy, nech si ich užijú doma s Podbrezovou. Verím, že ich konečne porazíme.

Čiže si na Slovan veríte?

Tak áno. Domáci zápas sme prehrali tesne 0:1, takisto u nich sme odohrali super zápas. V tom prvom v tejto sezóne na Slovane sme viedli v podstate celý zápas. Aj ten druhý vonkajší, keby premením penaltu, by bol možno iný. Bohužiaľ, nestalo sa, ale určite máme proti Slovanu motiváciu naviac.

Keď niekto doma porazí Slovan, je to sviatok prakticky pre celé mesto. Určite by ste sa za podporu počas sezóny radi odvďačili fanúšikom takýmto spôsobom. Čo by si im pred sobotňajším duelom so Slovanom odkázal?

Dali sme im perfektnú pozvánku tým víťazstvom v Trnave. Verím, že príde možno plný dom. Je to možno náš posledný domáci zápas v sezóne, ak nebude tá baráž a nebudeme na tých vyšších priečkach. Takže verím, že prídu, že vyjde počasie, čas je perfektný. Dúfam, že im ukážeme to, čo predvádzame celú sezónu a rozlúčime sa víťazstvom.


Kompletný rozhovor s Michalom Faškom, v ktorom bola reč aj o iných témach, napríklad aj o jeho vážnom úraze z úvodu jarnej časti, si môžete vypočuť v piatok 12. mája po 15-tej hodine na BB FM rádiu.

Tabuľka Fortuna ligy – sk. o titul pred 9. kolom

# KLUB Z V R P G+ G- RG B
1 30 20 6 4 63 30 33 66
2 30 18 7 5 52 29 23 61
3 30 13 7 10 48 36 12 46
4 30 12 8 10 43 41 2 44
5 30 13 5 12 49 53 -4 44
6 30 11 6 13 47 48 -1 39