Od začiatku februára pracuje Mestský úrad v Banskej Bystrici s niekoľkými zmenami, ktoré nastávajú krátko po nástupe nového vedenia mesta.

mestský-úrad1Primátor Ján Nosko ihneď po nástupe uviedol nového prednostu – advokáta Martina Adamca. Ten do funkcie prišiel aj s novým zástupcom, ktorým sa stal rovnako advokát Juraj Džmura. Nasledovala zmena najbližších spolupracovníkov v kancelárii primátora a výber zástupcu spomedzi zvolených poslancov.

Od prvého februára došlo aj k ďalším zmenám. Novovytvorený odbor rozvojových aktivít mesta, ktorý vznikol zlúčením oddelenia prípravy projektov a oddelenia investičnej výstavby, vedie Maroš Hrádela. Ten bol od roku 2010 nominantom vtedajšieho predsedu kraja Vladimíra Maňku (Smer-SD) vo funkcii vedúceho odboru hospodárskej stratégie a riadenia majetku BBSK. Pod odbor rozvojových aktivít patria oddelenie investičnej výstavby a riadenia projektov a oddelenie verejného obstarávania a nákupu.

K rošáde došlo na stavebnom odbore, ktorý už nevedie Stanislav Ferianc, ale po novom bývalý mestský poslanec a architekt Ján Barič. Vo svojej profesijnej kariére sa v posledných rokoch podieľal napríklad na rekonštrukcii banskobystrickej plavárne či nedávnej rekonštrukcii bývalej stavebnej priemyslovky na nové sídlo zdravotnej poisťovne. V mestskom zastupiteľstve pôsobil v rokoch 2002 až 2006 za ANO. V roku 2006 už neúspešne kandidoval za Slobodné fórum, v roku 2010 za Európsku demokratickú stranu.

Bývalý vedúci stavebného odboru Stanislav Ferianc ale na úrade zostal, keď sa stal vedúcim Stavebného úradu mesta. Vo funkcii vystriedal jeho dlhoročného šéfa Jozefa Schmidta, ktorý nateraz zostal v úrade v referentskej pozícii.