Nový primátor Banskej Bystrice ďalej dopĺňa tím užšieho vedenia mesta. „Som si istý, že vďaka môjmu tímu, bude Banská Bystrica napredovať rýchlejšie,“ tvrdí Nosko.

nosko gajdosikJakuba Gajdošíka úrad prezentoval spolu s Noskom už krátko po prevzatí úradu pri prezentácii vládnej podpory pre Akadémiu umení pri rekonštrukcii Radvanského kaštieľa. Meno niekdajšieho poslanca NRSR za SNS a dnes jedného z popredných predstaviteľov strany SMER-SD v Banskej Bystrici sa v kuloároch v súvislosti s viceprimátorským postom spomínalo už pred voľbami.  „Jakuba poznám ako pracovitého, kreatívneho človeka, má moju plnú dôveru a vidím v ňom potenciál využiteľný pri rozvoji nášho mesta,“ uviedol v piatok na sociálnej sieti facebook primátor Ján Nosko. Do tejto funkcie mohol vybrať len niekoho zo zvolených poslancov.

Nosko zatiaľ nepriblížil či sa naplnia očakávania a počet viceprimátorov mesta sa zvýši na dvoch. Po voľbách to nevylúčil. Očakávalo sa, že by jeden viceprimátorský post mal pripadnúť strane SMER-SD a druhý SDKÚ-DS, ktoré viedli víťaznú koalíciu v komunálnych voľbách.

Nový viceprimátor Banskej Bystrice Jakub Gajdošík sa stal poslancom mesta za obvod Rudlová – Sásová už po tretíkrát, pričom v uplynulých obdobiach patril medzi najaktívnejších poslancov v pléne zastupiteľstva. Prvé volebné obdobie je zároveň krajským poslancom. V rámci samosprávy sa angažuje najmä v oblasti dopravy, jeho súkromným projektom je napríklad portál cyklobb.sk. Celoslovensky bol známy najmä počas pôsobenia v Slovenskej národnej strane, keď bol v rokoch 2009 a 2010 zároveň poslancom Národnej rady. Médiá ho vtedy prezentovali ako „slotove dieťa“, neskôr mu tiež vyčítali jeho kontroverzné výroky.