Quantcast

Nový primátor Banskej Bystrice ďalej dopĺňa tím užšieho vedenia mesta. “Som si istý, že vďaka môjmu tímu, bude Banská Bystrica napredovať rýchlejšie,” tvrdí Nosko.

nosko gajdosikJakuba Gajdošíka úrad prezentoval spolu s Noskom už krátko po prevzatí úradu pri prezentácii vládnej podpory pre Akadémiu umení pri rekonštrukcii Radvanského kaštieľa. Meno niekdajšieho poslanca NRSR za SNS a dnes jedného z popredných predstaviteľov strany SMER-SD v Banskej Bystrici sa v kuloároch v súvislosti s viceprimátorským postom spomínalo už pred voľbami.  “Jakuba poznám ako pracovitého, kreatívneho človeka, má moju plnú dôveru a vidím v ňom potenciál využiteľný pri rozvoji nášho mesta,” uviedol v piatok na sociálnej sieti facebook primátor Ján Nosko. Do tejto funkcie mohol vybrať len niekoho zo zvolených poslancov.

Nosko zatiaľ nepriblížil či sa naplnia očakávania a počet viceprimátorov mesta sa zvýši na dvoch. Po voľbách to nevylúčil. Očakávalo sa, že by jeden viceprimátorský post mal pripadnúť strane SMER-SD a druhý SDKÚ-DS, ktoré viedli víťaznú koalíciu v komunálnych voľbách.

Nový viceprimátor Banskej Bystrice Jakub Gajdošík sa stal poslancom mesta za obvod Rudlová – Sásová už po tretíkrát, pričom v uplynulých obdobiach patril medzi najaktívnejších poslancov v pléne zastupiteľstva. Prvé volebné obdobie je zároveň krajským poslancom. V rámci samosprávy sa angažuje najmä v oblasti dopravy, jeho súkromným projektom je napríklad portál cyklobb.sk. Celoslovensky bol známy najmä počas pôsobenia v Slovenskej národnej strane, keď bol v rokoch 2009 a 2010 zároveň poslancom Národnej rady. Médiá ho vtedy prezentovali ako “slotove dieťa”, neskôr mu tiež vyčítali jeho kontroverzné výroky.