Mestský mládežnícky štadión v Radvani-Kráľovej bude hostiť ďalšie významné podujatie slovenského malého futbalu. V piatok 2. júna privíta najlepšie tímy základných škôl z celej krajiny. Svoje želiezka v ohni bude mať aj Banská Bystrica.

Jednotlivé základné školy postúpili na finálový turnaj Detskej ligy na základe umiestnenia v oblastných súťažiach. Sumár finálových turnajov pilotného ročníka banskobystrickej Mestskej detskej ligy nájdete v tomto článku.

Finálový turnaj sa bude hrať v kategóriách U8, U10, U13 a U15. Pre tri najlepšie tímy v každej kategórii budú pripravené trofeje a medaily. Ocenení budú taktiež najlepší jednotlivci v každej kategórii.

„Teší ma, že po úspešných MSR dospelých v minulom roku môžeme tento rok pokračovať aj v najmladších kategóriách, opäť práve v Banskej Bystrici. Detská liga sa teší veľkému záujmu a teším sa, že vyvrcholenie bude na takom krásnom štadióne,“ uvádza Peter Králik, predseda Slovenského zväzu malého futbalu, ktorý spolu s Banskobystrickým zväzom malého futbalu a ZAaRES-om organizuje finálový turnaj Detskej ligy.

„Chcel by som všetkých Banskobystričanov pozvať na ďalší sviatok malého futbalu na Mestskom mládežníckom štadióne. Som nesmierne rád, že Banská Bystrica sa aj vďaka infraštruktúre stala možno takým neoficiálnym hlavným mestom malého futbalu na Slovensku. Aj na základe predvedenej hry, ktorú som videl v zápasoch našej, banskobystrickej Mestskej detskej ligy verím, že žiaci banskobystrických škôl budú naše mesto úspešne reprezentovať. Na to, aby bola pre nich výhoda domáceho prostredia naozaj výhodou, budú potrebovať aj vašu podporu,“ dopĺňa Lukáš Berec, predseda Banskobystrického zväzu malého futbalu.

Kompletný rozpis zápasov nájdete na tomto odkaze.

Banskobystrické školy na finálovom turnaji Detskej ligy 2023

U8: ZŠ Moskovská, ZŠ Spojová a ZŠ Pieninská

U10: ZŠ Golianova, ZŠ SPojová

U13: ZŠ Trieda SNP, ZŠ Moskovská

U15: ZŠ Moskovská

Program banskobystrických tímov – Finále Detskej ligy 2023 – piatok 02.06.2023 – MMŠ Radvaň-Kráľová