Pilotný ročník Mestskej detskej ligy v malom futbale vyvrcholil od 19. do 21. apríla finálovými turnajmi v troch kategóriách. Zo súperenia žiakov základných škôl o trofeje vám prinášame výsledkový sumár, bohatú fotogalériu a odkazy na videozistrihy.

Mestskú detskú ligu v malom futbale zorganizoval Banskobystrický zväz malého futbalu v spolupráci s Mestom Banská Bystrica, ZAaRES-om a Slovenským zväzom malého futbalu. Obsadenie pavúkov na finálových turnajoch určilo dianie v 1. kole a 2. kole základných skupín.

Kategóriu U8 vyhrala ZŠ Moskovská

V stredu 19. apríla sme v telocvični na Magurskej spoznali víťaza Mestskej detskej ligy v kategórii U8. Zápasy v kategórii U8 sa hrali na 12-minútové polčasy.

Semifinálové zápasy priniesli dominantné víťazstvá hráčov ZŠ Moskovská a ZŠ Spojová. Tieto dve družstvá zviedli vo finále pomerne vyrovnaný duel. ZŠ Moskovská sa ujala dvojgólového vedenia, ktoré si po kontaktnom góle tímu ZŠ Spojová prinavrátila. Spojová ešte raz znížila na rozdiel jediného gólu, ale vyrovnať sa jej už nepodarilo. Po výhre 3:2 sa tak prvým víťazom Mestskej detskej ligy v kategórii U8 stala ZŠ Moskovská. V zápase o bronz mala ZŠ Pieninská navrch nad ZŠ Golianova. Na 5. mieste skončila ZŠ Trieda SNP, ktorá jednoznačným výsledkom zdolala tím SZŠ Dráčik.

Najlepším strelcom v kategórii U8 sa stal Jakub Rusko zo ZŠ Spojová, ktorý nastrieľal 27 gólov. Za najlepšieho brankára bol vyhlásený Sebastian Caban zo ZŠ Moskovská a cenu pre najlepšieho hráča si odniesol 25-gólový Alex Midrjak zo ZŠ Pieninská.

Mestská detská liga U8 – Finálový turnaj – streda 19.04.2023 – Magurská

Semifinále

ZŠ Pieninská – ZŠ Moskovská 2:8 (0:2) – VIDEO

Góly: A. Midrjak, Š. Kremnický – F. Čipka 3, J. Považan 2, M. Chnápko 2, A. Girdzijauskas.

ZŠ Golianova – ZŠ Spojová 4:15 (1:6) – VIDEO

Góly: Š. Ďurčík 2, R. Poliačik 2 – J. Rusko 11, L. Hanzel 3, A. Belák

O 5. miesto

ZŠ Trieda SNP – SZŠ Dráčik 6:0 (3:0) – VIDEO

Góly: S. Valent 3, T. Strmeň 2, A. Vraneš.

O 3. miesto

ZŠ Pieninská – ZŠ Golianova 7:4 (3:2) – VIDEO

Góly: A. Midrjak 6, Š. Kremnický – R. Poliačik 2, L. Čerhýň, Š. Ďurčík.

Finále

ZŠ Moskovská – ZŠ Spojová 3:2 (2:1) – VIDEO

Góly: J. Považan 2, F. Čipka – J. Rusko 2.

V kategórii U10 triumfovala ZŠ Golianova

Vo štvrtok 20. apríla vyvrcholila Mestská detská liga v kategórii U10. Zápasy v kategórii U10 sa hrali na 10-minútové polčasy.

V kategórii U10 začal finálový turnaj štvrťfinálovými zápasmi. Z nich postúpili tímy, ktoré v jednotlivých základných skupinách obsadili prvé dve priečky. V prvom semifinále vyhrávala ZŠ Trieda SNP v druhom polčase 3:1, ale hráči ZŠ Spojová tromi gólmi v rade strhli víťazstvo na svoju stranu. V druhom semifinále uspela ZŠ Golianova, ktorá hráčom ZŠ s MŠ Radvanská nedovolila skórovať. V súboji o 3. miesto sa už ale tím ZŠ s MŠ Radvanská strelecky presadil, keď vyrovnal proti ZŠ Trieda SNP na 1:1 a následne vyhral po penaltách. Obrat sme sledovali aj vo finále, keď ZŠ Spojová viedla 1:0 aj 2:1, ale napokon sa celkového triumfu v kategórii U10 radovali chlapci zo ZŠ Golianova.

Najlepším strelcom v kategórii U10 sa stal Mateo Pajer zo ZŠ Spojová, ktorý nastrieľal 17 gólov. Za najlepšieho brankára bol vyhlásený Sebastian Ulbrik zo ZŠ Golianova a cenu pre najlepšieho hráča si odniesol Teodor Kaliský zo ZŠ Trieda SNP. Malých futbalistov prišli na finálový turnaj podporiť aj futbalisti MFK Dukla Banská Bystrica – Róbert Polievka a Ľubomír Willwéber, ktorí poháre a ocenenia žiakom odovzdávali.

U10 – Finálový turnaj – štvrtok 20.04.2023 – Magurská

Štvrťfinále

ZŠ Spojová – ZŠ Sitnianska 4:0 (2:0) – VIDEO

Góly: M. Pajer 2, R. Paučo, A. Urgela.

ZŠ s MŠ Radvanská – ZŠ Pieninská 8:0 (4:0) – VIDEO

Góly: F. Matejko 2, K. Ernek 2, N. Sakala, M. Hamšík, D. Bruncko, M. Majer.

ZŠ Jozefa Gregora Tajovského – ZŠ Trieda SNP 1:3 (0:2) – VIDEO

Góly: J. Meňuš – T. Kaliský 2, A. Fortiak.

SZŠ Dráčik – ZŠ Golianova 1:8 (0:4) – VIDEO

Góly: M. Michalek – R. Holík 2, M. Franc 2, A. Kollárik, M. Porter, D. Plavucha, L. Môc.

O 9. miesto

ZŠ Moskovská – ZŠ Ďumbierska 5:0 kontumačne

Semifinále

ZŠ Spojová – ZŠ Trieda SNP 4:3 (1:2) – VIDEO

Góly: M. Pajer 2, A. Urgela, A. Fajčík – T. Kaliský 2, M. Jakubovie.

ZŠ Spojová – ZŠ Golianova 2:3 (1:1) – VIDEO

Góly: M. Pajer 2 – R. Holík 2, L. Môc. ŽK: R. Holík (ZŠ Golianova)

V kategórii U13 najlepšia ZŠ Trieda SNP

Pilotný ročník Mestskej detskej ligy zakončil v piatok 21. apríla finálový turnaj v kategórii U13. Aj v nej trval jeden polčas 10 minút.

Do finále postúpila ako prvá ZŠ Trieda SNP, ktorá v štvrťfinále vyradila ZŠ s MŠ Radvanská a v semifinále si poradila so ZŠ Jozefa Gregora Tajovského. Druhá finálová miestenka patrila tímu ZŠ Moskovská, ktorý dal v štvrťfinále proti ZŠ Pieninská 11 gólov a v semifinále zvládol penaltovú drámu so ZŠ Spojová.

Ústrednou postavou finále bol najlepší strelec v kategórii U13 Andrej Matejko, ktorý dal celkovo 24 gólov a hetrikom vystrieľal svojej ZŠ Trieda SNP majstrovský pohár. O jediný finálový gól striebornej ZŠ Moskovská sa postaral najlepší hráč detskej ligy U13 Milan Kmeť. Cenu pre najlepšieho brankára si odniesol Patrik Čief z bronzovej ZŠ Jozefa Gregora Tajovského.

U13 – Finálový turnaj – piatok 21.04.2023 – Magurská

Štvrťfinále

ZŠ Trieda SNP – ZŠ s MŠ Radvanská 4:2 (2:2) – VIDEO

Góly: A. Matejko 2, M. Pavlík 2 – A. Lepies, D. Soľák.

ZŠ Spojová – ZŠ Ďumbierska 3:2 pp (1:2) – VIDEO

Góly: D. Jančiar 2 – P. Horváth, T. Vaculčík. ŽK: D. Jančiar (ZŠ Spojová)

ZŠ Jozefa Gregora Tajovského – ZŠ Golianova 2:0 (1:0) – VIDEO

Góly: O. Follner, M. Kaštankin.

ZŠ Pieninská – ZŠ Moskovská 3:11 (2:6) – VIDEO

Góly: D. Oláh, A. S. Chriašteľ, J. Novoroľník – P. Mojžiš 4, M. Kmeť 4, M. Záhorec, J. Záskalan.

O 9. miesto

ZŠ Sitnianska – SZŠ Dráčik 5:0 kontumačne

Semifinále

ZŠ Trieda SNP – ZŠ Jozefa Gregora Tajovského 4:1 (2:1) – VIDEO

Góly: A. Matejko 2, D. Šimko, J. Zelina – P. Valuška. ŽK: D. Šimko (ZŠ Trieda SNP).

ZŠ Spojová – ZŠ Moskovská 2:3 pp (1:2) – VIDEO

Góly: D. Jančiar 2 – M. Kapusta, M. Kmeť.