cyklobusFinancie, ktoré naň vyčlenili ešte pred letom mestskí poslanci, sa totiž minuli už na konci augusta. O dofinancovaní prevádzky tejto služby rozhodol primátor vlastnou zmenou rozpočtu.

Zabezpečovanie cyklobusovej dopravy bolo objednané mestom Banská Bystrica na základe verejného obstarávania u SAD Zvolen. Na tento účel boli v rozpočte určené finančné prostriedky vo výške 10 000 eur, no už v priebehu augusta boli vyčerpané. Na základe požiadavky mesta bola cyklobusová doprava zabezpečovaná naďalej. Vďaka tomuto kroku bude cyklobus premávať do konca septembra, a teda ešte aj budúci víkend podľa platného grafikonu. Pôvodne mal skončiť už v polovici mesiaca.

„Bolo z nášho pohľadu zmysluplné nezastaviť prevádzku cyklobusu počas letnej sezóny a túto službu pre našich obyvateľov zachovať. Využil som teda svoje právo a vykonal som primátorskú zmenu rozpočtu na dofinancovanie nákladov za prevádzku cyklobusu,“ povedal primátor Peter Gogola.

Vďaka cyklobusu sa môžu cyklisti z Banskej Bystrice a okolia pohodlne dostať priamo na cyklotrasy, ktoré sa nachádzajú v horách okolo Banskej Bystrice. Jazdí na Donovaly, Šachtičky i pod Kráľovu Studňu.