Už po tretí rok bude v Banskej Bystrici prebiehať projekt cyklobusu. V spolupráci s SAD Zvolen ho tentokrát dotáciou podporí priamo mesto Banská Bystrica.

cyklobusTohto sezónna prevádzka cyklobusu začne už v sobotu 31. mája a potrvá až do 15. septembra. Cyklobusy budú jazdiť vždy v soboty, nedele a v štátne sviatky.

Opäť to bude do troch obľúbených cyklistických destinácií. Odchod cyklobusov bude vždy zo Strieborného námestia, pričom k sedlu Malý Šturec odkiaľ sa dostanete ku Kráľovej Studni a na Krížnu vás cyklobus vezme už o 7.30 h ráno. Na Donovaly bude cyklobus zo Strieborného námestia odchádzať o 9.30 h a na Šachtičky o 13-tej hodine. Cyklisti sa ale musia na dvoch kolesách dopraviť späť, napríklad prejsť z Donovalov na Šachtičky, alebo si zabezpečiť v uvedených lokalitách nocľah. Cyklobusy sa totiž budú vracať späť len po príjazde. Odchod od sedla Malý Šturec bude teda 8.30 h, z obce Donovaly o 10.40 h a zo Šachtičiek o 15.30 h. Všetky linky majú aj jednu medzi zastávku. Konkrétne v Harmanci, v Starých Horách, respektíve v Sásovej.

Banskobystrický cyklobus využilo vlani okolo 3-tisíc cykloturistov z Banskej Bystrice a okolia. Prevádzkovateľom je SAD Zvolen, ktorá poskytuje autobusy a  taktiež prispieva na dopravu cykloturistov. Pôvodný malý mikrobus s kapacitou 19 miest na sedenie sa vzhľadom na veľký záujem sa musel nahradiť  klasickým autobusom so 45 miestami na sedenie aj s prívesným vozíkom pre 40 bicyklov. Dopoludňajšie trasy budú spoplatnené sumou 2 € na jazdu (osoba vrátane bicykla). Cena za popoludňajšie krátke výjazdy bude 1 € vrátane bicykla.

Cyklobus_2014_1