Piatkové 29. kolo Tipos extraligy nieslo so sebou jedno špecifikum. Po 689 dňoch sa na banskobystrické tribúny vrátili fanúšikovia. Vyše sedem stoviek priaznivcov, ktorým bolo umožnené zápas sledovať, videlo tesnú prehru proti Nitre. Tréner baranov Antti Karhula vyjadril spokojnosť s prvou tretinou a podľa jeho slov majú na čom stavať.

Pre fínskeho trénera išlo o trénerskú premiéru na lavičke svojho mužstva. O osude zápasu rozhodla už prvá tretina, v ktorej padli všetky tri góly. Banskobystrickí priaznivci však sledovali len jediný presný zásah do siete Nitry, ktorý prišiel z hokejky Björkunga. „Corgoni“ najprv otvorili skóre vďaka Hrnkovi a na spomínaný gól švédskeho obrancu reagoval rozhodujúcim zásahom v 16. minúte Buček. Napriek tomuto scenáru však Karhula vyjadril spokojnosť najmä s prvou dvadsaťminútovkou.

„Prvýkrát som videl náš tím v akcii, páčilo sa mi prvých dvadsať minút, naša snaha a to ako sme boli pripravení bojovať. V druhej tretine sme trochu stratili kontrolu nad zápasom, súper nás postupne prehrával a kontroloval puk. Počas druhej prestávky sme o tom s chlapcami hovorili a myslím, že v tretej tretine sme hrali už lepšie,“ povedal po stretnutí fínsky lodivod, ktorý doplnil realizačný tím Banskej Bystrice v priebehu týždňa. Prehra ho určite nepotešila, optimizmus však nestráca. „Samozrejme, prehra nás mrzí. Máme na čom stavať a verím, že budeme stúpať tabuľkou vyššie. Som presvedčený, že fanúšikovia dodali hráčom veľa energie. Počul som, že tu neboli takmer 700 dní, čo je vskutku dlhá doba. Bolo skvelé vidieť ich a ja dúfam, že im ukážeme aj víťazstvá a potešíme ich.“

Slová nového trénera potvrdil aj útočník Alex Tamáši: „Myslím si, že sme odohrali dobrý zápas, s výnimkou možno druhej tretiny kedy sme neboli tak koncentrovaní a nedodržovali systém tak, ako by sme mali. Možno sme sa viac mali tlačiť do brány a viac strieľať,“ povedal po zápase útočník s 250 štartami v najvyššej súťaži. Ten zároveň vyzdvihol banskobystrických priaznivcov, ktorým by chcel piatkovú prehru vynahradiť už v najbližšom stretnutí. „Konečne sa aspoň tých pár ľudí dostalo na štadión, vytvorili skvelú atmosféru za čo im ďakujeme. Mrzí nás, že sme ich neprivítali víťazne, ale verím, že v nedeľu zvíťazíme,“ povedal na margo blížiaceho sa nedeľného zápasu proti lídrovi tabuľky, bratislavskému Slovanu.

Spokojnosť vyjadril po stretnutí jeden z asistentov trénera Nitry, Dušan Milo: „Sme radi, že chalani pristúpili k zápasu úplne odlišne, než tomu bolo pár dní dozadu v domácom prostredí. Je vidieť, že keď dajú do toho srdce, hneď to inak vyzerá. Dnes nemôžeme ani jednému z hráčov nič vyčítať, každý dal do toho maximum. Sme radi, že z Banskej Bystrice vezieme tri body, často sa tu nevyhráva a sme za dnešok vďační. Dnes dominovali obidve obrany, rovnako tak aj brankári si splnili svoje úlohy veľmi dobre.“

„Barani“ určite nemajú čas vešať hlavy, už v nedeľu 16. januára čaká na nich spomínaný duel proti Slovanu Bratislava, ktorý bude samozrejme čerešničkou aj pre domácich priaznivcov. Klub prostredníctvom svojej stránky avizuje, že k dispozícii je niekoľko desiatok vstupeniek. Aj z tohto stretnutia vám samozrejme prinesieme fotoreportáž, medzičasom však nevynechajte piatkovú fotogalériu zo zápasu proti Nitre.