Hokejistov Banskej Bystrice povedie nový tréner, je ním Fín Antti Karhula. Asistovať mu budú Ivan Droppa a Tomáš Surový, ktorí pôsobili pri mužstve po odchode trénera Poikonena.

„Barani“ informáciu oznámili prostredníctvom svojej webovej stránky, podľa slov športového manažéra Júliusa Kovala prichádza Karhula do konca aktuálnej sezóny. „Chceli sme doplniť trénerský štáb, nakoľko momentálne išlo o prechodné obdobie, počas ktorého sme dali príležitosť viesť tím Ivanovi Droppovi s Tomášom Surovým. Určite sme radi, že sa nám podarilo dohodnúť s Anttim, ktorý má skúsenosti ako hlavný tréner a mali sme na neho dobré referencie. Taktiež po telefonáte s ním som mal z toho dobrý pocit a verím, že sa nám pod jeho vedením bude dariť. Má svoje predstavy, ale nejaké zásadné veci nebudeme môcť meniť,“ povedal pre klubový web hc05.sk

Štyridsaťpäťročný tréner pôsobil naposledy v nadnárodnej ICEHL (predtým EBEL), kde viedol z pozície hlavného trénera maďarský tím Fehérvár AV19. Po sezóne 2020/2021 však na lavičke tohto tímu skončil a v aktuálnom ročníku bol bez pôsobiska.

Jedna zmena nastala aj v hráčskom kádri a tú avizoval klub ešte počas stredy 12. januára. Prostredníctvom výmeny získal klub obrancu Mateja Baču, ktorý prišiel z Michaloviec, opačným smerom putoval útočník Matej Galbavý. Ten pod Urpínom aj vplyvom zranenia nenaplnil svoj potenciál a v 18 vystúpeniach zaznamenal iba jeden gól. V kádri „baranov“ je však aj naďalej až deväť cudzincov, na zápasovej súpiske však môže byť len sedem, a tak nie sú vylúčené ani ďalšie zmeny v kádri.

Najbližšie stretnutie už aj s divákmi

Karhula povedie mužstvo už v najbližšom dueli, ktoré majú Banskobystričania na programe už v piatok 14. januára. V domácom prostredí privítajú Nitru, stretnutie prebehne už aj s divákmi na tribúnach. Zápas, ktorý odvysiela aj RTVS bude organizovaný v režime OP (očkovaní a prekonaní). Maximálny počet divákov je však obmedzený na 25% kapacity štadióna. Klub však predpokladá, že kapacitu zaplnia prevažne držitelia permanentiek, a tak je len malá šanca, že sa do voľného predaja dostanú vstupenky. Vedenie „baranov“ však avizovalo, že v prípade zmeny budú o predaji lístkov informovať.