Futsalisti MIBA Banská Bystrica sa v piatok 2. decembra v rámci Slovenského pohára stretli s domácim Kysuckým Novým Mestom, ktoré nepôsobí v najvyššej slovenskej súťaži. Bystričania splnili úlohu favorita a poľahky postúpili do štvrťfinále.

Hostia išli už v 1. minúte do vedenia zásluhou Adama Lukáča, no v prvom polčase ďalšie góly nepridali. V samom závere prvej 20-minútovky zatiahol ručnú brzdu Michal Konder, ktorý videl za svoj faul pri gólovej šanci domácich červenú kartu. Nariadenú penaltu premenil Jozef Čelko, a po polčase tak platil stav 1:1.

V 25. minúte prinavrátil MIBE vedenie Lukáš Riša, no už v 27. minúte vyrovnal na 2:2 Richard Piják. Takmer okamžite poslal Bystričanov po tretíkrát do vedenia Pavol Telúch. Hráčom Kysuckého Nového Mesta sa podarilo vyrovnať opäť, tentokrát im k tomu prispel Riša, ktorý v 32. minúte usmernil loptu do vlastnej brány. Už o niekoľko sekúnd na to pridal svoj druhý gól v zápase Lukáč a po zásahu kapitána hostí Petra Vajdu platil v 33. minúte stav 3:5.

Domáci už potom zápas nezdramatizovali. Brankár MIBY Tomáš Mičuda, ktorý si tentokrát zahral v poli, najprv v 37. minúte premenil 10-metrový kop a v 39. minúte zvýšil na 3:7. Medzitým videl druhú žltú a zároveň červenú kartu Michal Čief, no druhé vylúčenie už zápas výrazne neovplyvnilo. V poslednej minúte sa zapísal do streleckej listiny aj Samuel Prokaj, ktorý tak upravil na konečných 3:8.

Peter Vajda, kapitán MIBA Banská Bystrica pre BBonline.sk: „O súperovi sme veľa nevedeli, iba to, že kedysi hrávali druhú ligu. Boli nepríjemní, ale vďaka našim skúsenostiam sme v druhom polčase jednoznačne dominovali a ukázali sme, že sme lepší. Postup sme si zaslúžili, dominovali sme v držaní lopty a v tom, že sme mali nacvičené akcie. Domáci hrali väčšinou jednoducho, telocvičňa tam je veľmi malá, takže oni boli na ten priestor zvyknutí. My sme si to ale pokryli a s „Mičim“ hore sme ukázali kvalitu.“

Slovenský pohár – Osemfinále – piatok 02.12.2022, 20.00 h – Kysucké Nové Mesto

1. FSK Kamence Kysucké Nové Mesto – MIBA Banská Bystrica 3:8 (1:1)

Góly: 20. Čelko (pen.), 27. Piják, 32. Riša (vla.) – 1. a 32. Lukáč, 25. Riša, 28. P. Telúch, 33. Vajda, 37. (pen.) a 39. Mičuda, 40. Prokaj. ŽK: 12. Čelko, 30. Boris, 37. Šidlo – 20. Majling (tréner), 23. Prokaj, 23. Čief. ČK: 20. Konder, 37. Čief (po druhej ŽK). Rozhodovali: Botka – Michna.

Zostava MIBA Banská Bystrica: Pecho – Čief, Vajda (C), Lukáč, Mičuda, Prokaj, Ternuščák, Konder, P. Telúch, Riša.
Tréner: M. Majling.

Štvrťfinále Slovenského pohára vo futsale ešte nebolo vylosované. Futsalistov MIBA Banská Bystrica čaká najbližší duel v piatok 9. decembra o 20.00 h, kedy v hale na Štiavničkách privítajú v rámci 11. kola Niké Futsal Extraligy tím CopyLeaders Prievidza.