V nedeľu 4. decembra sa v telocvični na Magurskej odohralo 3. kolo Zimnej ligy Banskobystrického zväzu malého futbalu. V sumári nájdete aj fotogalériu z dvoch duelov a odkazy na videozostrihy zo všetkých piatich stretnutí.

Program 3. kola otvoril súboj Bianconeri so Spartou. Bielo-čierni v prvých dvoch kolách bodovali naplno a za víťazstvom vykročili aj proti súperovi, ktorý ešte nevyhral, keď po polčase viedli 3:0. V druhej 25-minútovke Bianconeri využívali okná v súperovej obrane častejšie, pričom sa darilo najmä 4-gólovému Petrovi Gajanovi. V druhom dejstve sa dokázala gólovo presadiť už aj Sparta, ale Bianconeri napokon zvíťazili dvojciferným rozdielom, a naďalej sú tak bez straty bodu.

V nasledujúcom súboji sa hráčom ANK Pegi podarilo poraziť Emócie bokom až prekvapujúco vysoko. Už po prvom polčase malo ANK Pegi pohodlný 4-gólový náskok, ktorý po zmene strán ešte navýšilo. Medzi strelcov kola sa zaradil Lukáš Handzuš, ktorý zaťažil konto Emócii bokom 4-krát. Z tohto duelu vám prinášame aj fotogalériu.

Nemciam sa v úvode duelu proti Požiarniku Vlkanová podarilo najprv otočiť nepriaznivý stav a následne si prinavrátiť vedenie po zásahu súpera na 2:2. Vlkanová však následne vsietila 4 góly v krátkom slede, na čo Nemce zareagovali do prestávky znížením na 6:4 zásluhou Ivana Vargu, ktorý skompletizoval hetrik a v druhom polčase pridal aj štvrtý presný zásah. V úvode druhého dejstva strelili hráči Nemiec aj kontaktný gól, ale Požiarnik potom odskočil na 9:5 a so 4-gólovým náskokom napokon aj zvíťazil. TJ Požiarnik Vlkanová tak zvíťazil po prvýkrát v sezóne Zimnej ligy. Aj z tohto stretnutia vám prinášame fotogalériu.

Bezvetrie išlo do vedenia proti Enzu už v 1. minúte, ale po dvoch góloch súpera v rozmedzí dvoch minút prehrávalo v 12. minúte 2:1. Takmer okamžite však hráči Bezvetria otočili priebežný stav na polčasových 2:3. Prvé tri góly druhej 25-minútovky patrili Bezvetriu, ktoré tak viedlo už 4-gólovým rozdielom. Enzo si ešte dvomi zásahmi vykresalo iskierku nádeje, no posledné slovo malo Bezvetrie.

Program 3. kola Zimnej ligy vyvrcholil skvelým zápasom. Aquadux vyhrával v 22. minúte už 6:0 a zdalo sa, že súperovi uštedrí poriadny debakel. Pingoši síce následne strelili dva góly, ale jeden pridal aj Aquadux, a tak to polčase za stavu 7:2 vyzeralo na rozhodnutý zápas. Druhý polčas sa však niesol jednoznačne v réžii Pingošov, ktorí postupne ukrajovali z manka, v druhom dejstve neinkasovali a napokon po 7-gólovej šnúre dokonali famózny obrat na 7:9.

Zimná liga BBZMF – 3. kolo – nedeľa 04.12.2022 – Magurská

Bianconeri – Sparta 12:2 (3:0) – VIDEO

Góly: P. Gajan 4, L. Berec 3, R. Blaško 2, O. Ďurta 2, E. Hudec – A. Garaj, A. Rusnák.

ANK Pegi – Emócie bokom 12:4 (5:1) – VIDEO

Góly: L. Handzuš 4, M. Tomčík 3, T. Handzuš 3, A. Šimko 2 – M. Turčan, R. Zima, A. Szarowski, S. Václavík.

TJ Požiarnik Vlkanová – Nemce 11:7 (6:4) – VIDEO

Góly: I. Šteiniger 3, L. Vnenčák 3, E. Ivanič 2, P. Dian 2, M. Dubníček – I. Varga 4, T. Kostiviar 2, M. Adam.

Enzo – Bezvetrie 4:7 (2:3) – VIDEO

Góly: F. Slabecius, T. Černík, T. Žaloudek, J. Štubniak – A. Kostúr 2, V. Marchuk 2, neznámy 2, R. Valent.

Aquadux – Pingoši 7:9 (7:2) – VIDEO

Góly: J. Šimčík 3, I. Gašparík 2, S. Caban, P. Mesík – R. Vaterka 4, L. Dvorský 3, P. Zemko 2. ŽK: P. Zemko (Pingoši).