V sobotu 3. decembra sa konal 11. ročník turnaja FC Salve cup. V telocvični na Magurskej sa stretlo až 12 tímov, z ktorých to dotiahli najďalej futbalisti Šalkovej a Jakuba. Na turnaji nechýbal ani náš fotograf.

Mužstvá boli rozdelené do troch 4-členných skupín, hralo sa systémom raz 12 minút podľa upravených pravidiel Banskobystrického zväzu malého futbalu. Skupinu A ovládol tím Legendary, ktorý vyhral všetky tri zápasy a ani raz neinkasoval. Domáce FC Salve obsadilo s 5-timi bodmi 2. priečku, 3. miesto patrilo 4-bodovým Radiatorom a posledné v skupine A skončilo s jediným bodom Enzo. Skupine B kraľovali hráči Jakuba, ktorí získali plný počet bodov. V boji o 1. miesto porazili Schalke, teda tím zložený z futbalistov Šalkovej, ktorý uhral 6 bodov. Bianconeri a Svorka vlčákof získali po jednom bode za remízu vo vzájomnom súboji.

Skupina C priniesla najvyrovnanejší priebeh, keď až tri mužstvá získali 4 body. Najlepšie skóre mal tím Sám si sám, ktorý sa skladal najmä z hráčov Riečky. Druhý bol FK Baník Ľubietová a Sliačania sa museli uspokojiť s 3. miestom. Erima 98 je remízovým kráľom v banskobystrickom malom futbale, keďže v jesennej časti 2. ligy BBZMF remizovala 5-krát v rade, z toho 4-krát zhodne 4:4. Hráči Erimy 98 neostali svojej povesti nič dlžní ani na FC Salve cupe, keď vo všetkých troch skupinových dueloch remizovali výsledkom 1:1.

Nasledovala baráž o postup do štvrťfinále, ktorú absolvovali mužstvá z 3. a 4. miest jednotlivých skupín. Dva z nich, ktoré skončili v tabuľke tímov z 3. a 4. priečok najvyššie, čakali na svojich súperov, ktorí sa stretli v prvom kole baráže. Ako prví sa rozlúčili s turnajom Bianconeri a Svorka vlčákof. Do štvrťfinále sa prebojovali Sliačania, ktorí si poradili s Enzom, a Erima 98, ktorá po svojej prvej výhre na turnaji postúpila cez Radiatory.

Vďaka výkonom v dovtedajšom priebehu považovali mnohí účastníci za favorita turnaja Jakub, ktorý vo štvrťfinále vyradil Sliačanov. Do najlepšej štvorky sa prebojoval aj tím Legendary, ktorý porazil na nulu Erimu 98. Semifinálovú miestenku získal aj FK Baník Ľubietová, ktorý v repríze skupinového duelu opäť zdolal najtesnejším rozdielom mužstvo Sám si sám. Štvoricu semifinalistov doplnilo Schalke, ktoré si poľahky poradilo s domácim FC Salve.

Futbalisti Ľubietovej v prvom semifinále išli proti favorizovanému Jakubu dokonca do vedenia, no to neudržali a po penaltách postúpil do finále Jakub. Vyrovnaný priebeh prinieslo aj druhé semifinále, v ktorom strelilo jediný gól Schalke. Hráči FK Baník Ľubietová tak hrali dva zápasy o medailu a oba dostali do penált, no v oboch rozstreloch vyhoreli, keď po semifinále s Jakubom nezvládli penaltovú drámu ani proti tímu Legendary, ktorý tak získal bronz. Vo finále sme mohli sledovať reprízu zápasu skupiny B, v ktorej ale tentokrát uspeli hráči Šalkovej (Schalke).

Keďže 11. ročníka FC Salve cupu sa zúčastnilo až 12 mužstiev, tak bola telocvičňa na Magurskej počas celej soboty slušne zaplnená a panovala v nej príjemná atmosféra s hudbou a kapustnicou. Turnaj spojil veľkú časť komunity malého futbalu v Banskej Bystrici na jednom mieste, a práve preto sa zimné halové turnaje tešia medzi hráčmi veľkej obľube. Najlepšie 4 tímy si odniesli aj poukaz na konzumné v pohostinstve, kde mohli svoje úspechy osláviť.

Výsledky – FC Salve cup – 11. ročník – sobota 03.12.2022 – Magurská

Skupina A

FC Salve – Radiatory 2:1

Enzo – Legendary 0:1

FC Salve – Enzo 1:1

Radiatory – Legendary 0:5

Radiatory – Enzo 1:0

FC Salve – Legendary 1:1

Skupina B

Schalke – Bianconeri 4:2

Schalke – Svorka vlčákof 3:0

Bianconeri – ŠK Sokol Jakub 1:5

Bianconeri – Svorka vlčákof 1:1

Schalke – ŠK Sokol Jakub 0:1

Svorka vlčákof – ŠK Sokol Jakub 0:3

Skupina C

FK Baník Ľubietová – Sám si sám 2:1

Sliačania – Erima 98 1:1

FK Baník Ľubietová – Sliačania 2:3

Sám si sám – Erima 98 1:1

Sám si sám – Sliačania 3:0

FK Baník Ľubietová – Erima 98 1:1

Baráž o play-off

Radiatory – Svorka vlčákof 1:0

Enzo – Bianconeri 1:0

Radiatory – Erima 98 0:3

Enzo – Sliačania 1:2

Štvrťfinále

ŠK Sokol Jakub – Sliačania 3:1

Legendary – Erima 98 2:0

Sám si sám – FK Baník Ľubietová 0:1

Schalke – FC Salve 4:0

Semifinále

ŠK Sokol Jakub – FK Baník Ľubietová 2:1 pen.

Legendary – Schalke 0:1

O 3. miesto

FK Baník Ľubietová – Legendary 1:2 pen.

Finále

Schalke – ŠK Sokol Jakub 2:1