Vedenie MFK Dukla Banská Bystrica nespí na vavrínoch a po pomerne úspešnej jesennej časti predstavili fanúšikom posilu, s ktorou budú počítať už do zimnej prípravy. Pod Urpín prichádza dvadsaťpäťročný stredopoliar Adrián Káčerík.

Prvou posilou priebežne siedmeho tímu Fortuna ligy sa stal hráč, ktorý pôsobil v aktuálnom ročníku v konkurenčnom Tatrane Liptovský Mikuláš. Podľa slov športového riaditeľa MFK Dukla Banská Bystrica, Jozefa Moresa, dokáže Káčerík zahrať na viacerých postoch a pred podpisom novej, jeden a pol ročnej zmluvy, bol dlhšie sledovaný. „Je použiteľný hlavne v krídelných priestoroch, ale v prípade potreby vie alternovať aj v stredovej formácii a na podhrote. Spolu s trénerom sme ho dlhšie obdobie sledovali a keď sa naskytla príležitosť realizácie jeho príchodu k nám, okamžite sme po tejto možnosti siahli. Som presvedčený, že Adrián sa medzi nami okamžite adaptuje a stane sa platnou posilou našej futbalovej Dukly,“ prezradil Mores.

Adrián Káčerík zažil s Liptovským Mikulášom postup medzi futbalovú elitu, no podľa svojich slov hľadal ďalšiu motiváciu na rozvoj jeho kariéry. „Na Tatran budem spomínať len v dobrom, zažil som tam postup do Fortuna ligy a na tento moment nikdy nezabudnem. Chcel som sa ale športovo posunúť a myslím si, že v Mikuláši by som už ťažšie hľadal dostatočnú motiváciu na ďalšie rozvíjanie sa v kariére,“ prezradil pre mfkdukla.sk.

foto: archív BBonline.sk (sezóna 2020/2021), Adrián Káčerík (vpravo)

V aktuálnom ročníku odohral Káčerík 1185 minút s bilanciou dva góly a dve asistencie. Krátko po prestupe do Banskej Bystrice prezradil, že záujem klubu ho potešil: „Dukla je klub s bohatou minulosťou, výbornými fanúšikmi a je to aj pekné mesto. Prekvapil ma ich veľký záujem, ako ma chceli a vidím to na dobrú budúcnosť. Chcel by som pomôcť dostať sa Banskej Bystrici ešte na vyššie priečky ako je teraz.“