Futbalisti MFK Dukla Banská Bystrica odohrali vo štvrtok 8. decembra popoludní svoj posledný zápas v roku, keď si v Prešove v prípravnom stretnutí zmerali sily s domácim Tatranom, ktorý po jeseni vedie tabuľku druhej najvyššej slovenskej súťaže.

Zverenci trénera Michala Ščasného sa držali v zápasovom tempe aj po konci jesennej časti Fortuna ligy. V sobotu 26. novembra odohrali prípravný duel na ihrisku Cracovie Krakow, v ktorom podľahli účastníkovi najvyššej poľskej súťaže najtesnejším rozdielom. V piatok 2. decembra zas na Mestskom mládežníckom štadióne v Radvani nasúkali poltucet druholigistovi z Dolného Kubína.

Na tretí, a zároveň posledný prípravák po konci súťažnej jesene vycestovali futbalisti banskobystrickej Dukly do Prešova, kde sa v areáli ZŠ Prostějovská ujali vedenia už v 3. minúte zásluhou Davida Depetrisa. Odpoveď domácich prišla už v 7. minúte z kopačky Jozefa Dolného, ktorý obliekal v minulosti aj dres MFK Dukla.

Bystričania si prinavrátili vedenie ešte do prestávky, keď sa v 44. minúte opäť presadil Depetris, tentokrát z jedenástky. Hráčom Tatrana Prešov sa podarilo opäť vyrovnať, keďže v 57. minúte skóroval Dragan Andrić. O tesnej výhre Dukly rozhodol v 70. minúte Michal Faško.

Prípravný zápas – štvrtok 08.12.2022, 13.30 h – Areál ZŠ Prostějovská – Prešov

1. FC Tatran Prešov – MFK Dukla Banská Bystrica 2:3 (1:2)

Góly:  7. Dolný, 57. Andrič – 3. a 44. (pen.) Depetris, 70. Faško.

Zostava MFK Dukla Banská Bystrica: Baláž – Klimpl, Kupčík, Uhrinčať, Pišoja – Richtárech, Köröš, Rymarenko, Faško – Depetris (60. Antal), Franko (60. Jackuliak).