Futbalisti banskobystrickej Dukly majú už sústredenie v Prahe za sebou. Cestou do hlavného mesta Česka najprv v utorok deklasovali druholigový Prostějov a v sobotu si odskočili do Mladej Boleslavi, kde po prestrelke podľahli domácemu šiestemu celku najvyššej českej súťaže.

Zverenci trénera Michala Ščasného zvládli prvú polhodinu predposledného zimného prípraváku na výbornú, keď v 23. minúte otvoril skóre Jakub Uhrinčať a v 30. minúte zdvojnásobil vedenie Dukly Ľubomír Willwéber. Domácim sa však do prestávky podarilo znížiť na 1:2 zásluhou Tomáša Ladru.

Zdroj foto: mfkdukla.sk

Mladá Boleslav vyrovnala na 2:2 krátko po zmene strán, keď sa strelecky presadil Martin Suchomel. V 54. minúte prinavrátil Dukle vedenie Róbert Polievka, ktorý už nastúpil do zápasu po krátkej pauze vynútenej zranením. Bystričania sa napokon z víťazstva neradovali, keďže domáci v záverečnej 10-minútovke otočili stav zásluhou striedajúceho útočníka Milana Škodu, ktorý skóroval hneď dvakrát. Futbalisti banskobystrickej Dukly zakončia zimnú prípravu generálkou na súťažnú jar v sobotu 28. januára, keď o 11.00 h privítajú na Mestskom mládežníckom štadióne v Radvani druholigové Košice.

Michal Ščasný, tréner MFK Dukla pre mfkdukla.sk: “Veľmi poučný zápas pre nás a aj pre chalanov. Zahrali sme si proti jednému z najlepších mužstiev českej ligy. Samozrejme, výsledok v príprave nie je dôležitý, ale aj tak sme mali sme uhrať lepší výsledok, lebo tri góly sme si dali vlastne sami. Tým však nechcem znižovať kvalitu Mladej Boleslavi. Naopak, táto konfrontácia nám ukázala, že to je naozaj veľmi silný tím, a že česká liga je silnejšia ako naša. Myslím si, že aj pre nich to bol dobrý zápas. Celkovo to bolo najlepšie stretnutie  v príprave, pochopiteľne s najsilnejším tímom. Mladá Boleslav má nielen silný tím, ale aj podporu mesta. Súper nám ukázal a nastavil latku, na čom máme zapracovať dosť intenzívne, aby sme mohli byť lepší.  Domáci hrali v prvom polčase so zostavou, ktorá bude hrať o týždeň ligu proti Brnu, takže mali sme proti sebe tú najväčšiu kvalitu. Nehrali sme na hlavnom štadióne kvôli počasiu, aj keď už tam bolo spustené vykurovanie, takže duel sa uskutočnil na umelej tráve. Na trávniku sa neobjavil iba Depetris, ktorý trénuje s tímom pozvoľna, ale musíme byť pri ňom ešte trpezliví.“

Prípravný zápas – sobota 21.01.2023, 12.00 h – Mladá Boleslav

FK Mladá Boleslav – MFK Dukla Banská Bystrica 4:3 (1:2)

Góly: 41. Ladra, 46. Suchomel, 83. a 86. Škoda – 24. Uhrinčať, 32. Willwéber, 55. Polievka.

Zostava FK Mladá Boleslav: Šeda — Suchomel, Ladra, Skalák, Matějovský, Fulnek, Donát, Dancák, Suchý, Kubista, Mareček.
Náhradníci: Žitný, Stránský, Látal, Škoda, Kušej, Mašek, Karafiát, Ekpai, Mikulec.

Zostava MFK Dukla Banská Bystrica: Hruška — Migaľa (67. Kupčík), Uhrinčať (67. Prikryl), Willwéber (46. Demian) — Záhumenský (67. Köröš), Ľupták (46. Slávik), Faško, Richtárech (67. Pišoja), Káčerík (67. Hanes) — Polievka (67. Franko), Rymarenko. Tréner: M. Ščasný.

Plán prípravných stretnutí MFK Dukla Banská Bystrica – zimná príprava 2023

utorok 10. január, 12.00 h: MFK Dukla Banská Bystrica – 1. FC Tatran Prešov 4:2

sobota 14. január, 12.00 h: MFK Zemplín Michalovce – MFK Dukla Banská Bystrica 2:1 (Tatranská Lomnica)

utorok 17. január, 13.00 h: 1. SK Prostějov – MFK Dukla Banská Bystrica 0:5 (Prostějov)

sobota 21. január, 12.00 h: FK Mladá Boleslav – MFK Dukla Banská Bystrica 4:3 (Mladá Boleslav)

sobota 28. január, 11.00 h – MFK Dukla Banská Bystrica – FC Košice (MMŠ Radvaň)

Časy stretnutí nie sú definitívne, môžu sa ešte zmeniť.